| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

M au lasat toti prietenii balta, hai sa va spun*e cam roman ca va zic*in urma cu un an eram doar eu cu un prieten tot timpul, mergeam seara la el de la 11 pana la 12 cand veneau a lui la serviciu pentru o ora sa ne vedem si va spun sincer,tin minte odata ca era vijelie totala si face vi la mine zic eu hai ca vin, m-am dus pe tunete si trasnete, am fost 3 zile plecati la strand intr o mica excursie noi 2, radeam zambeam etc,pana cand ne am reimprietenit cu altii,eram ceva de genul acu e mai bine,suntem mai multi avem mai multi prieteni,dar cand colo a fost mai rau el a ramas cu ei si oarecum m-am indepartat cu el de o luna nici n am mai vorbit si cand ieseam in ultimul timp doar eu il sunam,erau zile cand zicea ca nu vedea ca l sunam dar steatea pe tik tok sau insta omu',stiu, e evident ca bă nu prea mai vrea sa stam dar totusi eram cei mai buni prieteni, ieseam de la 2 ziua vara pana la 12 seara iar a cum a uitat complet de tot,l am sunat intr o zi sa vină la terasa face fix acum ma duc cu X la terasa dar daca vrei mai pe seara daca ne vedem, gen a dato cotita, ceva sfaturi de a ma reimprietenii? dau funda sunt disperat efectiv sunt ca o fata de 14 ani care sufera din asa zisa ei iubire, gen mai zic in gandul meu ca lasa ca o sa am alti prieteni dar ma mint pe mine parca offf

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să ai alții.

| Lukasssz a răspuns:

Nu mai poti sa faci nimic, omu` nu merita prietenia ta.

| Diana312 a răspuns:

Dacă acea persoană nu dorește să mai petreacă timp cu tine este evident că nu merită prietenia ta. Acum că are alți prieteni normal că te-a uitat. Oamenii vin și pleacă, deci stai liniștit că n-ai pierdut nimic. Viața îți va aduce în cale noi și noi oameni, cu unul dintre aceștia sigur vei fi prieten. Sfatul meu ar fi să uiți acea persoană și să realizezi că oricum te consumi tot gândindu-te la astfel de oameni.