| Grimalkin a întrebat:

Mi-am pierdut telefonul şi vreau să îmi blochez cartela şi să îmi iau alta, dar să îmi păstrez numărul. Cam cât ar costa toată treaba? Sunt pe Orange. (ştiu că nu e categoria bună, dar am nevoie de un răspuns urgent)

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca ai abonament, trebuie sa suni de urgenta la Serviciul Clienti ca sa blochezi cartela, mai exact, sa nu se poata efectua apeluri de pe ea. Apoi, poti sa mergi la oricare dintre magazinele Orange cu documentul tau de identitate si primesti o noua cartela cu acelasi numar. Schimbarea este gratuita daca ai mai mult de doi ani in retea. Daca ai nevoie si de un telefon, incearca ofertele noastre de pe magazin online, unde punctele tale Thank You valoreaza mai mult cu 50%. Te asteptam.
O zi frumoasa,
Orange Helpers

| Ana213 a răspuns:

2 Euro, si iti va schimba cartele cu una noua cu acelasi numar doar cava trebui sa o reincarci daca vrei sa ai minute.

| Alexandra101112 a răspuns:

Pai te duci mai intai la un reprezentant Orange de obicei de unde iti incarci cartela(dar nu la minimarket-uri sau asa)si te-ar costa in jur de 100 lei maxim din cate stiu eu... Sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te costa nimic sa blochezi cartela.Suna la relatii cu clientii sau mergi la o reprezentanta. Numai bine.