| єχcєєℓ a întrebat:

Am o cartelă de la Orange de prin 2013. Ulterior s-a cam deteriorat, nu știu dacă asta este cauza dar se întâmplă de multe ori să nu prea am semnal. M-am gândit să o schimb dar vreau să-mi păstrez și numărul. Pot să fac asta, nu? laughing Și mai am nevoie de altceva pe lângă cartela actuală?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca s-a dus perioada de gratie ai pierdut nr

| darrio2007 a răspuns:

O poti schimba la un centru si iti pastrezi si numarul. Gratuit.

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa demonstrezi ca acea cartela iti apartine si nu e furata.
Poti fi intrebat/a cand ai reincarcat ultima data si cu ce valoare, cat credit ai pe cartela, ce optiune activa ai si posibil si numere din agenda telefonica.
Cartela se poate schimba daca creeaza probleme legate de semnal.
Nu te costa nimic daca timp de 2 ani nu ai mai schimbat-o.
Nu apela la Parteneri Orange, pentru ca te vor convinge ca poti pastra numarul numai daca treci pe abonament.
Doar reprezentanta Orange iti schimba cartela cu acelasi numar si tot pe prepay.
Doar daca numarul a expirat (neutilizare indelungata), il poti reactiva numai daca iti faci abonament.
Daca poti folosi cartela, se recomanda sa treci numerele de pe sim in memoria interna a telefonului inainte s-o inlocuiesti. Orange nu are (teoretic) baze de date cu numerele din agenda utilizatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartela se poate inlocui gratuit intr-un Orange shop. Gratuit, tinand cont ca esti deja veteran in retea. Normal ar trebui sa confirmi ca numarul iti apartine.

| theforceofgood a răspuns:

Da desigur, te duci cu cartela la o reprezentanta Orange, și acolo o să-ți copieze codul de pe cartelă și numărul de telefon și astfel o să ți se ofere o nouă cartelă cu același număr de telefon.