| Skadred a întrebat:

Mi-am reinstalath de curand windows`u iar cand am vruth sa imi instalez netu` nu mi-a mers si am vazut ca acolo in network conection nu mai am Local Area Conection [LAN] si nu stiu cum sa il bag thinking

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Trebuie intai sa instalezi driverele placii de baza, care include si placa de retea sau ale placii de retea daca ai una individuala. Dupa ce vei face toate astea, o sa iti apara Local Area Conection. Dupa care click drepta-properties-selectezi apoi din lista aceea INTERNET PROTOCOL(TCP/IP)-properties si ti se va deschide o fereastra unde trebuie sa completezi adresa de IP, ISP si celelalte.
SUCCES!

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Instaleaza intai driverele.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Trebuiesa creezi si sa configurezi tu una. Din local area conection cauta in stanga paginii optiunea - create a new conection sau network conection wizard si urmeaza pasii pentru configurare.

| mircea a răspuns:

Stiu eu o metoda ca sa il bagi, dar trebuie sa stai cu spatele la oglinda ca sa vezi ce faci...

| alex2009 a răspuns:

Sau daca nu te descurci contacteazai pe cei de la firma iei te vor ajuta sigur

| alexafetitadolce a răspuns:

Poi intreaba si u un reparator de calculatoare