| lorena21 a întrebat:

Mi-as dori sa sa slabesc 20 de kg dar tot ce fac nu merge am incercat detoate si am doar 13 any si 70 de kg sadcum pot sa slabesc? va rog ajutati-ma dar fara ceaiuri sau pilule mersi mult

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti spun happy in primul rand esti in crestere, deci nu-i chiar nevoie sa-ti faci griji. Totusi...sa-ti zic cum am slabit eu...Am inlocuit painea alba cu cea neagra(si nici asta in exces, maxim 2 felii la o masa), am scos prajelile(adica mai mult legume/carne fiarta sau gratar) si n-am mai mancat seara( la inceput n-am mai mancat dupa 19, apoi dupa 18). Cam asta am facut eu.dar n-au fost rezultate rapide, ci in mai mult timp (10 kg in 10 luni laughing )

| pastapac a răspuns:

Mananca mult dimineata, nu exagera cu mancarea la pranz si nu manca seara. E super eficient!

| Sunrise1234 a răspuns:

Pai,la fiecare masa a zilei trebuie sa mananci salata, care ajuta foarte mult, DOAR intre mese trebuie sa mananci fructe si fara sucuri acidulate care contin SUBSTANTE care ingrasa putin si pe deasupra contin caramel toxic(absolut toate) si riscul de aparitie al canerului este mai mare. De dimineata cand te trezesti incearca sa alergi 1 ora prin fata blocului/casei, si mananca 1 bol de fulgi de porumb cu lapte cu 1 lingurita de miere, nu sta prea mult la calculator si la televizor, incearca sa iti relaxezi corpul, astfel vei putea slabi mai usor.