| :*:*Dya:*:* a întrebat:

Mi-as face pirce in buza de jos dar mie cam frica putin nu stiu daca va durea, daca se va vindeca repedestraight face Voi ce ziceti? App parinti ma lasa:d

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

thinking Care dintre ele? aia din dreapta sau aia din stanga? Cred ca ar fi mai bine sa il pui la mijloc...prietenul tau ce zice?batting eyelashes

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e indicat să îţi faci singură. Este indicat să mergi la un salon de piercing şi tatuaje cu o igienă foarte bună unde să ţi-l faci. Trebuie să ai acordul părintelui dacă ai sub 18 ani.
Nu doare foarte tare. Doare puţin şi se vindecă în aproximativ 2-3 săptămâni (depinde de organism).

Abh
| Abh a răspuns:

Gandeste-te bine iainte sa faci asa ceva. s-ar putea ca peste un timp sa vrei sa renunti la el si pot sa iti spun ca lasa o urma total inestetica. cunosc persoane care regreta decizia asta.

| Zâmbărici a răspuns:

Pai normal ca doare in jur de 2-3 zile... dar mai bine mergi la un salon ca sa iti faci pirce si ai foarte mare grija sa nu se infecteze.
Si trebuie sa stii ca poti face anumite boli de la acele nesterilizate (hepatita B si chiar SIDA)
Dupa ce ti-l faci cercelu trebuie curatat de vreo doua ori pe zi...

Bafta :X si app e fain pirce in buza mai ales daca te si lasa parintii e okhappy

bye

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am avut dar dupa un an mi l-am scos nu se potrivea cu carcterul meu. de durut nu dore deoarece te anesteziaza inainte dar cel mai rau este ca timp de trei saptamani dupa fiecare masa trebuie sa te speli pe dinti si sa te dezinfectezi, eu in perioada aia am slabit 4 sau 5 kg, deoaree cand mancam ma deranja si ma lasam pagubasa laughing. si... la inceputcateva zile vei vorbi sasaita, dar trece, pe mie ma deranja cand ma sarutam si aveam ticul de a ma juca cu el. laughing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Daca m-ar lasalaughingoho...eu zic sa-ti faci o viata ai! go for it, doare si gatawinking. dar la salonbig grin

| FoXy a răspuns:

Pai eu am in buza de jos in partea dreapta.Gaura mi-am dat`o singura cu o simpla branula.Doare la inceput, cam vreo 2 zile asa. Dar daca vrei sa iti face pirce` eu te sfatuiesc sa ai mare grija ce duci la gura pentru ca te poti infecta.

sper ca ti-am fost de ajutor. Pupici:*

| BuBuLyNa a răspuns:

Atunci inceraca! Baba sufera la frumusete! Fao si tu! Cat poate sa te doara putin pe moment apoi iti trece!winking

| miha<3 a răspuns:

Normal ca doare! ai mai auzit tu sa ti se gaureasca o parte a corpului(mai ales buzele care sunt sensibile)si sa nu doara! o sa doara 2-3 sap si apoi iti trece tot.Baba sufera la frumusete!winking

| oranya a răspuns:

Daca tot intrebi ce zicem noi, eu te-as sfatui sa nu-ti faci. Nu lua decizii pe care le vei regreta mai tarziu, doar asa ca ai vazut la altii sau e la moda. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu am vrut să îmi fac şi încă vreau, dar sunt o fată foarte sensibilă la durere, aşa că am început să renunţ la idee. Întra-devăr doare, din câte am citit, indiferent că mergi la salon sau îl faci singură tot doare, poţi să pui dentocalmin. Eu aş zice să nu pierzi ocazia mai ales că părinţii tăi sunt de acord. Nu aş putea să îţi dau multe detalii, dar îţi dau nişte site-uri, să ne rugăm că există google-ul.

http://blog.ddumi.com/......urile.html
http://www.topsanatate.ro/......25647.html
http://suntfata.info/2008/12/21/riscurile-piercing-ului/