| yocozmin a întrebat:

Miash face pirce in buza sau in ureche da nu stiu daca ai mei o sa observe si nu stiu daca o sa ma doara miash dori sa-l fac foarte mult... voi ce ziceti? sad

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

In buza imposibil sa nu-l observe...chiar si in ureche! Nu doare atat de rau...adica e suportabila durerea(mi-am refacut gaurile in ureche caci mi s-au astupat), dar crezi oricum ca merita? Nu mai bine ramai naturala? Nu te atinge de fata...gandeste-te poate se infecteaza gaura din buza si ajungi la complicatii... dc sa risti? In buric...in ureche ai cum sa acoperi... dar in buza?
Oricum raman dorinta ta... faci cum vrei tu, insa sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci asta...

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Perioada de vindecare e mai mare la cel din ureche cred. Oricum - dacp îţi faci pierce în ureche te sfătuiesc să îţi pui cercei medicinali/sterili şi să îi ţii 3 săptămâni până ţi se vindecă bine. În buză ţi se vindecă în aproximativ 3 săptămâni gaura. Nu e atât de preţentioasă şi nu doare. Cel din buză cred că ar fi mai uşor de camuflat. În cazul în care alegi varianta clasică cu un pierce cu tijă dreaptă şi biluţă în momentul în care scoţi biluţa nu se prea observă. Caută nişte poze şi vezi care îţi place mai mult. Nu ştiu ce să zic...ar fi mai bine dacă nu ai avea probleme cu el, să poţi să-l ţii pe cât posibil tot timpul ceea ce e dificil dacă mergi la şcoală sau ai părinţi care nu sunt de acord. Poate ar fi mai bine să amâni până pe la 18 ani când eşti major şi "responsabil" pentru faptele tale.

| lola a răspuns:

Nu au cum sa nu observe mai ales daca iti faci in buza. O sa ti se umfle si nu o sa poti vb f bine in prima zi. Dar cred ca depinde si de organism. Poate nu ti se umfla. poate scapihappy
Mai bine fa-ti in ureche [chiar daca e mai comun la baieti]. In buza nu arata bine la baieti[daca nu sunt punk-erilaughing]

| asya a răspuns:

Scuze...nu vazusi ca esti baiattongue...Ma rog se aplica si la tine ce am spus!

| ingerulnegru a răspuns:

Mm pai de ce nu ii intrbi daca iti da voie, e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagatil in fund ca nu-l vede nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi in buza se vede ca am si eu :d dar nu stiu, acum depinde si de ai tai...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu observa fa ceteia propus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi eu am avut in limba, nu mi s-a intamplat nimic, pentru ca mi l-am dat bine. dar acum depinde de parintii tai daca observa, desi daca sunt conservatori sigur o sa vada.In ureche e o idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi eu am avut in limba, nu mi s-a intamplat nimic,pentru ca mi l-am dat bine. dar acum depinde de parintii tai daca observa,desi daca sunt conservatori sigur o sa vada.In ureche e o idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

asya scuze ca te contrazic dar eu am pirce in buza de 7 luni si inca nu au aflat parintii...asa ca yocozmin poti sa iti fc fara probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ureche nu se vede asa rau mama a observat abia dupa o saptamana adica nu a vazut ea i-a zis un prost de copil lasi parul desfacut si nu se vede eu mi-am dato singura si nu m-a durut deloc da am grija sa dezinfectez locu pe fiecare zi si la inceput sa arzi cercelu si sa il dai cu spirt a si eu am dat cu spirt si pe ureche si pe maini da nu te doare. app trebuie sa tii cercelu vreo cateva zile sa se formeze gaura si dupa poti sa il mai scoti o zi dar trebuie sa il bagi la loc ca daca nu ti se astupa si e nasolo sa o mai dai inca odata

| yocozmin explică:

Lol da la scoala si acasa il scot normal da am vazut ca in ureche daca iti faci ti se umfla in spatele urchii si atunci isi pot da seama si in buza nu prea au cum eu fac tecktonik si am vazut cami sta destul de bine cu cercel in buza si in ureche dai mai riscant in ureche