| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si lui ii place de mine, dar tatal lui ne-a interzis sa mai vorbim deoarece baiatul nu isi mai facea lectiile... mie inca imi place de el si nu stiu daca e dragoste sau nu, dar simt ca ma topesc cand il vad. El nu vorbeste cu mine, se uita dar nu vorbeste, si am impresia ca din cauza tatalui lui. Ce parere aveti? Ar trebui sa ii spun ca il plac sau sa renunt?

Răspuns Câştigător
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Spune-i ca il placi! Spune-i sa vorbeasaca cu,, tatal cel rau". Dar daca nu mai invata la scoala si nu isi mai face temele cred ca e destul de corect.Hmmm.Spune-i baiatului sa ii promita ca va invata de acum incolo...si chestii de genu!

SUCCES!

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Alexandra, vorbeste cu baiatul. Vorbeste cu el sincer si deschis. Daca va placeti atat de mult baiatul ar putea sa incerce sa trateze scoala mai serios. Daca te place va sacrifica din timpul lui liber pentru a se pregati mai bine. Daca face asta si vorbeste cu tatal lui si ii spune ca el chiar te place si vrea sa fiti impreuna tatal nu mai are vreun motiv sa interzica sa va vedeti. Nu incercati sa ignorati pe tatal lui pentru ca vor fi multe pareri de rau si certuri inutile. Daca va iubiti amandoi veti face sacrificii si compromisuri.

| elena a răspuns:

Interesant aspect...de regula fetele sunt mai supravegheate de parinti si nicidecum baietii. Parerea mea?! Sincer?! Cauta-ti altul, dar fii sigura ca nici acel "altul" nu-si va face lectiile, pentru ca acest lucru este specific baietilor, dar macar sper, sa nu mai fie urmarit de tatal sau. O recomandare: cauta-ti un prieten mai mare /macar/cu doi ani decat tine, asa vei intelege ceva din relatia voastra.

| adelutza_9680 a răspuns:

Vorbeste cu el serios si spune-i ca daca intr-adevar tine la tine, va incerca sa fiti impreuna. Daca simte ceva pentru tine isi va face lectiile si ii va pasa mult mai mult de scoala.Ar trebuii sa vorbeasca cu tatal lui si sa ii spuna, ca va invata, isi va face temele. Daca te place, atunci va incerca orice pentru a fii impreuna cu tine.Succes!

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pai... ori va intalniti pe ascuns, ori, spune-i sa vb cu tatal lui sa il lase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place de un baiat, si tot asa face se uita...imi da semne ca ma place dar ceva il retine.desi stiu majoritatea ca ne placem...am incercat sa vorbesc cu el si pe mess si nu mi raspundea. ce sa fac? mor de draci ca am ajuns sa ne uitam unul la altul si fara sa vorbim.ma ofticacrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor, voi raspundeti dar fata asta inca micuta. E fosta mea prietena si inca e colega-mea. Oameni buni! Ce raspunsuri savante. Auzi "e corect sa nu-si faca temele baiatu daca o iubeste". Mareee inteligenta si asta!

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Alexandra parerae mea este ca baiatul acela sa vb cu tatal sau si sa-l faca sa inteleaga ca te place... daca te iubeste ar face acest lucru pentru tine.Sa va vedeti macar in weekend. Vb cu el si vezi care este situatia