| Autumnleaves7 a întrebat:

Mie personal mi se pare că arat mai bine in oglindă decat in poze. E posibil asa ceva?

7 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Da e posibil

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da e posibil, depinde ce claritate are aparatul cu care faci pozele, si de calitatea oglinzii...
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| DeliaDelii a răspuns:

Da si mie mi se intampla asta

| Angel16ms a răspuns:

DA! E posibil asa ceva pentru ca camerele foto (de la telefon sau aparat foto) nu sunt asa performante incat sa redea intrutotul imaginea reala. Ochiul vede lucrurile in oglinda asa cum sunt si nu se compara cu o camera foto...pana acum nu cred sa se fi inventat ceva atat de modern incat sa redea prin poze imaginea si frumusetea pe care o vedem cu ochii! happy funda?

| YoannaYoanne22 a răspuns:

Si mie tot la fel mi se pare... Este deoarece pozele facute cu aparatul nu au o calitate foarte buna si/sau pentru ca, noi atunci cand ne uitam in oglinda, inconstient ne uitam doar din unghiurile din care ne place ce vedem laughing
Pup kiss

| Popescu_Dana_1969 a răspuns:

Depinde de lumina. In poze lumina blitzului este puternica si iti scoate la iveala toate imperfectiunile.
Ca sa vezi in oglinda exact ce vezi in poze, ar trebui ca la oglinda sa ai o lumina puternica, ce trebuie sa cada exact pe fata ta.De asemenea aceeasi diferenta se constata la imaginile in oglinzi situate in interior si afara, la lumina zilei.
Daca incerci sa faci o poza fara blitz, diferenta nu mai este mare fata de imaginea pe care o vezi in oglinda. Aceasta este strict concluzia mea, in urma constatarii unei situatii similare cu a ta.

| alexutu1999 a răspuns:

Poate e defecta oglinda laughing)