| AliiB a întrebat:

In datele de 17, 18.03 am fost absent la scoala ca trebuia sa ma asculte la ceva si nu eram pregatita. NU COMENATI! Imi scriu o motivare de mana, dar nu stiu ce sa scriu pe ea. Adica din ce motiv am lipsit.
Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Ooo frumoswinking Asa pai ce sa scrii. spui si tu ca ai fost plecata. ''subsemnata '' '' va roaga sa o invoiti pe eleva '' '' absenta in data de '' '' din motive medicale/ motive personale (plecari urgente de ex.) happy la mine merge

1 răspuns:
| ascovit a răspuns:

Acea cerere trebuie scris de unul din parinti, sau in cazuri mai speciale de catre tutorele tau.

Si scrii cam asa Stimate Domnule Director,
Subsemnatul-a ( numele parintelui), in calitate de tutore al elevului-ei (numle tau) va rog sa ii motivati absentele de pe data de /ziua/luna/anul obtinute din motive personale/medicale/etc.

Parinte:si semnatura lui Director:semmnatura si stampila in cazul de aprobare

Ai putea sa scrii din motive persoanele, si ai putea sa te gandesti impreuna cu parintele respectiv de ce ai lispit. Poate te-a durut capul si nu ai putut merge la scoala, ai pierdut autobuzul i nu ai mai avut cu ce sa vii la scoala parintii nefiind acasathinking, gandeste,. De recomandat motive personale. Si daca te intreaba gandeste-te pana cand duci adeverinta laceva.

O zi buna!