| BadBoyy a întrebat:

Multi spun ca fetelor le place sa umble cu baieti mai mari de varsta lor. voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E la fel de adevarat ca si faptul ca barbatii cauta fete mai mici. Fetele cauta un barbat matur pentru ca au nevoie de siguranta. Si totodata au nevoie de stima de sine. Odata ce au atras si cucerit un barbat matur stima lor de sine creste considerabil.

| baru a răspuns:

Salut. Da. Intradevar. Este mai bine. Din toate punctele de vedere, fetele sunt cu 4-5 ani inaintea baietilor. Ca atare este normal ca o fata de 18 ani, sa se uite la un baiat mai mare ca ea, decat la un baiat de 12- ani. Iar din alt punct de vedere, langa o fata trebuie sa fi barbat. Indiferent sub ce aspect vorbim. O fata tot timpul vrea sa fie aparata si sprijinita. Deci; Toate la timpul lor. Pa

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Depinde de fata...in general noua, fetelelor, ne plac baietii mai mari pentru ca ne simtim protejate, ne place ca baiatul a avut experienta si stie cum sa se comporte cu o fata si in plus suntem mai mature(unele dintre noi) decat baietii de varsta noastra si de aia alegem baietii mai mari ca varsta.Totusi,depinde si de baiat:sunt baieti carora le plac fetele mai mari decat ei, dar si baieti carora le plac relatiile cu fetele mai mici cu 7 -10 ani ca ei si asta nu doar pentru sex(caz mai rar intalnit dar chiar exista).

| Didw a răspuns:

Bunabig hug
Pai depinde de baiat. Dar stii. nici fata sa aiba vreo 10 ani si baiatu 14laughing. Merge diferenta de vreo 2 ani cam asa
Daca baiatul este dragut. de ce nu?!

| spyceygirl a răspuns:

Hmm, in general fetele astea de 14/15 se indragostesc de baieti de 18/19/20 deoarece cei de varsta lor nu sunt destul de atractivi si de interesanti precum se cred elelaughingadica o fata de 15 ani nici nu mai arata asa in zilele noastre. ce sa caute ea langa unu' de varsta ei care n stie prea multelaughingfetele in ziua de azi cauta actiunesmugsmugsi prostimehappy, dar sunt si cazuri cand au aceeasi varsta, asta in cazul in care deja au depasit ambii 16 anihappyeu asa consider, si mai cred ca o fata mia mare se poate indragosti de unul mai mic, in cazul in care fata are 20 si el 18 sau cazuri asemanatoarehappynu aio sa vezi fata de 14 care sa se uite la unu de 12happysa fim serioase acumhappy
bine inteles ca parerile sunt impartite si cazuile la fel

bafta!

| Mirela a răspuns:

Sunt f putine cazuri in care fetele sunt mai mari ca baietii. voua ca baieti va convine sa fiti cu o ft mai mare... dar noua ca fete nu, pentru ca sunteti mai nu stiu cum sa zic.mai putin maturi.pnm.

Si uitate si la alte relatii gen : parinti, bunici, rude.ca maj. barbatul e mai inaintat in varsta decat femeia!

| iamaprincess a răspuns:

Buna! Eu sunt fata si sincer si mie imi place sa ''umblu'' cu baieti mai mari nu stiu de celaughing poate ma atrag fiindca, imi pot oferi protectie, sunt mai maturi si stiu sa se comporte cu o fatalove struck

| Roxxet01 a răspuns:

laughing
cam asa ehee hee... dar nu intodeauna
totusi nu sa aiba fata 18 si el 16 aniphbbbbt, macar sa fie de aceias varsta

big grin

| Alessandraaaa a răspuns:

Mda cam asa ceva... dar nu la toate...

Noi(fetele)ne simtim mai in siguranta cu un baiat mai matur decat cu cel care nu prea are experientahappy

in alte cazuri... fetele pot fii materialistehappy

si umbla cu baietii mai mari pentru bani, masini, statut social sau relatii intime...

parerea meah!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tongue chiar asa se intampla in realitate. Cunosc cazuri (aproape) extreme. Fetelor le plac baieti care au ceva de discutat cu ele (care sa ii duca capul) si... cum baietii sunt mai aventurieri adica putini mai imaturi ele prefera baietii seriosi. Cam asta e regula in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este,in general toate fetele cauta barbati mai mari ca ele,pentru ca se gandesc ca au mai multa experienta si zic ele ca pot invata mai multe de la ei,bine ca nu este o regula asta, pentru ca eu am umblat cu baieti mai mari ca mine si tot odata si mai mici si pot spune ca diferenta este mare rau cu cei mari te simti in siguranta dar cu cei mai mici te simt mai iubita, bun asta e parerea mea
dar da fetele cauta ca partenerul ei sa fie mai mare

| ddeeaa a răspuns:

Poi intr-un fel e adevarat, deoarece adolescentele sunt mai mature ca adolescenti asa ca de obicei o fata se uita la un baiat mai mare ca ea. Bineinteles ca nu e o regula. De exemplu, mie mi-a placut si de baieti mai mari ca mine dar si de baieti deodata cu mine.

| JustLoveJBForever a răspuns:

Pai si mie imi place sa 'umblu' cu baieti`mai mare decat mine

| JustLoveJBForever a răspuns:

Pai si mie imi place sa 'umblu' cu baieti`mai mare decat mine.

| pisikmik2244 a răspuns:

Buna
Hmmmmthinking unele fete prefera baieti mai mairi pentru ca in gandu lor "sunt mult mai maturi ca ceilalti" dar sunt multe fete care le plac si baieti mai de varsta lor pentru mine una nu prea conteaza varsta dar totusi sa nu fie foarte multbig grin