| Intelligence a întrebat:

Multumesc anticipat si astept sa cititi cat mai multi asta! Funda celui care ma convinge ce sa cred despre toate aceste semne!

Ce parere aveti cand fostul/fosta prietena cu care ati fost 1 an, dupa despartire la vreo 8 luni..devine foarte grijuliu si dragastos?

Avand in vedere ca pentru el/ea ati fost prima iubire,cea mai importanta fata/baiat? Credeti ca e posibil ca,desi v-ati despartit din multe faze urate si suferinta, in tot timpul separat de dupa despartire acea persoana sa va mai iubeasca inca?

Sau cum ati explica atata "ingirjorare" dintr-o data fata de fost/fostul care a contat mult in trecut? ( eu am 17, si el 21..ne-am cunoscut acum 3 ani ..si am fost prima fata cu care a avut o rel serioasa)

Răspuns Câştigător
| JamieGold a răspuns:

Hey!
Inainte de orice sfat sau comentariu as vrea sa intelegi ca cea mai importanta persoana din viata ta esti TU, iar cel mai importat moment este prezentul, incearca sa nu traiesti in trecut si sa nu regreti lucrurile pe care le-ai pierdut, imi place sa cred ca uneori e necesar sa pierdem ce am avut pentru a putea avea parte de ceva mai bunhappy
Acum ca sa iti raspund la intrebari te-as sfatui ca inainte sa aculti parerile prietenilor sau sfaturile altora sa asculti de tine si sa faci ceea ce simti tu. Legat de prima intrebare as zice ca probabil in astea 8 luni a cunoscut alte fete, probabil a incercat sa-si faca alte relatii si intr-un final si-a dat seama ca a pierdut cand v-ati despartit, ca celelalte nu se compara cu tine si acum ar vrea sa va impacati.Parerea mea e ca din nefericire timpul a cam trecut si e tarziu pentru asta,dar repet,fa exact ce simti ca trebuie facut!
Cand esti prima iubire a cuiva,motivul despartiri trebuie sa fi fost unul foarte serios,pentru ca nu te desparti din orice de prima persoana pe care o iubesti cu "adevarat". Dupa despartire,mai ales daca trece o vreme nu cred ca se mai poate vorbi de iubire, poate sentimentul de obisnuinta, poate amintiri frumoase, poate locuri sau melodii, sau lucruri care sa iti aduca aminte de persoana respectiva dar iubire nu cred.In momentul in care s-a consumat iubirea nu cred ca e cazul sa te prefaci ca va mai merge vreodata.
Iar referitor la ultima problema cred ca 17 ani e o varsta mult prea frumoasa pentru a iti face griji legat de genul asta de lucruri.La 17 ani nu se poate vorbi de iubire, poate de una puerila, dar nu ai de ce sa faci o tragedie dintr-o despartire la 17 ani.Crede-ma toate aste vor ramane amintiri de care vei rade cu pofta cand vei fi mai mare asa ca bucura-te de fiecare relatie pe care o vei avea, e o experienta in plus si mergi inainte fara sa privesti inapoi!
Sper ca macar putin te-am ajutathappy
Iti doresc o zi frumoasa!