| Intelligence a întrebat:

Multumesc anticipat si astept sa cititi cat mai multi asta! Funda celui care ma convinge ce sa cred despre toate aceste semne!
Ce parere aveti cand fostul/fosta prietena cu care ati fost 1 an, dupa despartire la vreo 8 luni..devine foarte grijuliu si dragastos?
Avand in vedere ca pentru el/ea ati fost prima iubire,cea mai importanta fata/baiat? Credeti ca e posibil ca,desi v-ati despartit din multe faze urate si suferinta, in tot timpul separat de dupa despartire acea persoana sa va mai iubeasca inca?
Sau cum ati explica atata "ingirjorare" dintr-o data fata de fost/fostul care a contat mult in trecut?

Răspuns Câştigător
| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Pai, daca esti prima lui dragoste, si relatia a fost de durata, cred ca e si normal ca inca te iubeste.
Probabil ca in cele 8 luni s-a gandit doar la tine, si n-a prea suportat gandul ca te-a pierdut, mai ales ca te iubea.
Eu cred ca e foarte grijului si dragastos deoarece ii e frica sa nu te piarda din nou, sa nu mai treaca printr-o experienta asa neplacuta.
Se intampla cam des la baieti ca prima oara sa fie cam porci dar apoi sa regrete totul, iar daca li se ofera a doua sansa, sa fie niste ingerasi din frica de a nu pierde fata din nou.
Eu sincer cred ca inca te iubeste happy

6 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

1.Falsa grija si dragoste.Iti spun si de ce pentru ca si eu am fost pus intr-o situatie de genu si nu o singura data.Din moment ce el/ea nu a stiut sa fie grijuliu/e si dragostoasa nu mai merita inca o sansa, pentru ca a primit destule in trecut si le-a ratat.Acum probabil realizeaza doar ce a pierdut, insa nu intotdeauna persoana pe care o ranesti in nenumarate randuri va ramane cu bratele deschise pentru ca Tu, sa te intorci cand ai chef.Deci pentru mine aceasta atitudine din partea fostelor mai ales dupa un timp, ma dezgusta. Trebuia sa aplice acest compartament cand erati impreuna acum e prea tarziu, si nimic nu iti da siguranta ca respectiva persoana nu va reveni la vecchiu obicei.Lupul isi schimba blana, dar naravul Ba.

| pretty34 a răspuns:

Sunt multe sanse sa crezi asta (dca reiese si din comportamentul lui), daca a fost prima iubire sansele sunt mari sa crezi ca mai exista o iubire care va leaga (se spune ca: prima iubire nu se uita niciodata). Cu fazele urate se poate intampla si din cauzaunor invidii de prin jurul vostru. Tu vezi mai bine situatia si iti poti da seama daca te mai iubeste sau nu. (Distanta nu e mereu o problema in iubire, la fel nici mici certuri... nu inseamna ca trebuie sa existe conflicte prea des...e o dovada ca iubirea s-a pierdut)

| DanyelFSN1 a răspuns:

Cred ca ar fi vrut sa mai fie cu tn.Si-a dat seama ca a gresit.Nush dc a devenit mai dragastos.In fine e treaba ta nu a mea.

| Tbx_adda_1981 a răspuns:

Sa fiu sincera nu am inteles nimic din poveste ta fostul/fosta baiatul/fata...Frate vb ca si cum i-ai povestii cuiva nu ma lua cu fostul/fosta

| chazzZ a răspuns:

Eu zic sa incerci, dar ii impui sa nu se repete, daca se repeta nu-i mai acorda o a treia sansa