| ohkay a întrebat:

Neața TPU! DAU FUNDĂ! Sună aiurea dar mă întreb dacă pot găsi pe cineva doar știindu-i data de naștere (și mai apoi recunoscând-o după figură) pe Facebook? sau orice alt site... știu țara în care locuiește și data nașterii, atât. Sper că mă puteți ajuta, mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți. Mulți nu găsesc persoane cărora le știu numele complet, nu doar data nașterii, pentru că mulți aleg să folosească diminutive, pe FB. Ori, nume fake.
Ai o șansă doar dacă aveți un prieten comun, căruia să-i ceri mai multe amănunte despre persoana căutată.
Până la urmă, știi cum se spune, dacă e să vă întâlniți cândva, atunci vă veți întâlni.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In medie cam 18-19 milioane de oameni isi sarbatoresc ziua de nastere in acceasi zi... zi tu daca ai sanse

| ohkay explică (pentru suntserios):

Am precizat că știu țara în care locuiește persoana respectivă. Nu am șanse... știu.