| timisoara a întrebat:

Neata buna! Unde as putea sa imi gasesc de lucru in Timisoara, la varsta de 15 ani? Mi-ar place ceva in domeniul transporturilor, ceva prin depozite. Sau ce as putea sa fac? Dar as vrea doar 3-4 ore pe zi, ca sa pot practica si in timpul scolii.
Astept un raspuns de la cineva care a lucrat si stie detalii concrete! Multumesc anticipat! O zi placuta incontinuare!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pana la majorat nu te ia nimeni la munca, eu nu am avut noroc sa fiu sofer pe autotren in tara dar vad ca tot strainatatea ma iubeste si acum lucrez in domeniu.

| timisoara explică (pentru mgtow):

Pai cand o sa am si eu permisul, tot sofer pe tir vreau sa fiu...Doar ca acuma au schimbat astia legea cu 21 de ani... In strainatate macar se castiga mai bine, decat daca faci curse pe tara!

| mgtow a răspuns (pentru timisoara):

Da si atestatele de marfa si persoane se fac gratuit prin sindicatul muncitorilor indiferent ca esti sau nu somer. Asa se procedeaza in Spania, acum pot sa fac ADR-ul cu cisterna si basic tot gratuit e pentru ca e un acord de la firma cu legiile stabilite de ministerul transporturilor. La renovare nu se mai da examen doar 35 de ore teorice se fac. La noi e tocmai invers.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai putea sa faci nimic, nu angajeaza nimeni copii de 15 ani, nu e legal