| bianca2399 a întrebat:

Neataa
sunt in clasa a 9 a si am cei mai plictisitori colegi din lume! Au cele mai proaste. tentative de glume..Sunt la cel mai bun profil din scoala,si sincer ma asteptam sa am colegi de genul celor de la mine din clasa...dar totusi, nu pot supravietui 4 ani de zile cu ei asa...sau poate sunt eu de vina, cum sa ma imprietenesc cu ei?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

O sa te obisnuiesti cu ei, cam asa e la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracuta de tine, iti dai tu seama ce atrocitate pe capul tau. rolling on the floor esti --- praf, putin spus.

| 1ding a răspuns:

Ori iti schimbi clasa, ori esti curajoasa si incerci sa faci ceva. Pur si simplu, adauga-i in lista de prieteni pe Facebook pe cei care ti se par cei mai ok, saluta cand vii la scoala, vorbeste in pauza despre lucruri care nu sunt neaparat in legatura cu scoala, nu sta singura in banca si aseaza-te langa cineva care sta singur, zambeste cand intalnesti privirea cuiva...Chestiile astea micute fac diferenta. Sigur din toata clasa vei gasi pe cineva de care sa te apropii putin mai mult. Mult succes si ai grija de tine!