| AlaCuProbleme a întrebat:

Am si eu o mare problema, am 14 si... nu am nici un prieten in real life, la scoala nu stiu ce naiba am dar ma comport ca un copil mic si fac glume proaste la care doar eu rad. Sunt in clasa a 9 a, colegi noi si mna, dar deja sunt bufonul clasei, ce as putea sa schimb la mine? Si la comportament, ce teme de discutii sa am cu ei?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa te comporți ca și ceilalți. Adică sa fii receptiv cu ce este în jurul tău. Sa te adaptezi. Lasă glumele dacă nu sunt punctul tău forte. Fii deschis, când discuți cu un coleg fii atent ce vorbește, răspunde i pe subiect, ajuta pe cineva dacă are nevoie dacă ți cere ajutorul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi o glumă pe care o faci să văd dacă râd

| AlaCuProbleme explică (pentru anonim_4396):

Pai gen. cand vine vorba de ceva random spun chestii care mi se par amuzante, acum idk sa spun una dar... da

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlaCuProbleme):

Un exemplu, ceva, altfel nu știu să te sfătuiesc

| 0Andrew0 a răspuns:

Sa te doara in cot de lume si asculta manele happy