| deejayra a întrebat:

Nici la televizor nu mai ai unde sa te uiti de Revelion.Pe orice canal vedeai rromi borati care isi canta piesele scoase la minut pentru publicul incult. Voua v-a placut prostia asta difuzata pe ProTV, Antena1, NationalTV, Kanal D. M-am saturat de manelari prosti, si nu, nu sunt rasist, urasc doar tiganii.

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Eu de revelion am fost in club bamboohee heede ce faci revelionul acasa? adevarul e ca la televizor pe toate programele auzi numai "off viata mea" de revelionlaughinge aiureastraight facenu as sta acasa sa ma uit la tv.cand stiu ca nu o sa vad decat niste prapaditihee hee

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu una chiar ma intrebam ce au facut manelistii de ii promoveaza posturile astea in disperare.Cred ca au cumparat actiuni la posturi.Asta ar fi o explicatie

| anad a răspuns:

Ai dreptate. Si eu am vrut sa urmaresc un program de revelion, dar dupa ce am butonat si am vazut ca pe toate programele erau doar ei, l-am inchis. Este ingrijoratoare aceasta promovare excesiva!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu noroc ca am avut companie super

| anaid a răspuns:

Tu iti dai seama ce impresie faci tu cu aceasta afirmatie? Din punctul meu de vedere toti suntem la acelasi nivel.Persoanele nu se deosebesc prin:destepti si mai putin destepti(sa nu folosesc apelativul tau). Nu! Pentru mine sunt persoane care stiu sa se respecte in primul rand pe ele si persoane care nu cunosc sensul cuvantului RESPECT.Trebuie in primul rand sa te respecti pe tine si dupa aceea sa astepti respect din partea celorlalti. Dar gandeste in felul urmator:cine sunt eu sa te judec pe tine? Cam asa este si cu ei.Nu frate, daca lor asa le place cine esti tu sa le interzici sa faca acel lucru oricat de injositor ti se pare acel lucru? Trebuie sa iti pui problema in felul urmator:oare tuturor le place ce fac eu? oare eu fac bine ce fac? oare eu am dreptate? Dupa ce iti pui intrebarile astea o sa iti dai seama ca nu iti foloseste la nimic sa fii idealist din contra te injosesti pe tine insuti.
PS:cum vine asta:nu sunt rasist dar urasc tiganii?

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu am mai auzit manele de un secol, incerc sa ma feresc cat pot laughing, din fericire nu ma uit la canalele romanesti.

| AvalohAlyn a răspuns:

Se da tot cu manelistii pentru ca in anii trecuti au facut audienta, multa lume se uita si de aceea, crezi ca intereseaza pe cei de la posturi ca unora nu le plac? conteaza sa faca audienta si sa-si scoata banii.Crezi ca pe ei ii intereseaza ca sunt rromi sau ca promoveaza muzica de speta joasa nu? Si pana la urma au fost si posturi care nu au dat cu manelisti.Fiecare are dreptul de a asculta ce vrea.

| Butsilee a răspuns:

Asta-i viata thinking trist nu? straight face

| deejayra explică:

"PS:cum vine asta:nu sunt rasist dar urasc tiganii? "
A fii rasist inseamna sa porti ura pentru celelalte rase.Eu nu am nimic cu asiaticii, afro-americanii, bozgorii, urasc doar tiganii.
Si inca ceva Anaid, de aia suntem unde suntem, prea multi gandesc ca tine, de aia suntem scuipati si batuti in alte tari de catre straini din cauza unor javre care fura si inseala in ultimul hal.
Hai sa ne uitam la State ca ne reprezinta, cand auzim ca zice"fa du-te dracul" sar audientele

| Bia:X a răspuns:

Aseara singurele canale pe care m-am uitat sunt: U, Kiss Tv, si cam atat... restul numai manele si porcarii...happy dar asta este traim in Romaniasad

| LaMisto a răspuns:

Are dreptate anaid...

| Alex_7297 a răspuns:

În lagăre cu ei!

| mihaa a răspuns:

Sincer si pe mine mau inervat programele la televizor, chiar am vazut ca pe toate canalele rau pline de guta, vijelie state de romania, chiar am fost dezamagita si inca ceva revelionul au fost pentru ei asa zisii artisti, pacat ca unii erau de valoare dau sau pretins la asa rolulurii aiurea si au fost dezavantajatii, ei se distrau de mama focului, radeau tot timpul si ma uitam asa la ei si am zis ei chiar se distreaza, dar se distreaza pentru ei, nu pentru a face publicul sa se distreze, in concluzie, a fost revelionul lor la tv, e stresant prea multi tiganii la tv, ajungee

| mihaa a răspuns:

De fapt ce stim noi sa facem? o adevarata tiganie la teveizor

| Cretzule a răspuns:

Da ce eu eram acasa ca sa stiu?

| michaeljacksonismystar a răspuns:

Eu m-am uitat pe Kanal D la un concert cu Michael Jackson!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu cred ca intelegi problema...nu ei sunt cei care vin si canta la televiziuni, televiziunile ii chema. De ce? deoarece au observat ca fac audiente pe seama lor...de aici rezulta ca sunt foarte multi romani care admira asa ceva. Si ai dreptate cand zici ca ne fac de ras prin alte tari(cunosc o colega, a fost in Spania, si nu a reusit sa se integreze deoarece ei ziceau ca romancele sunt,, golfas``nu stiu daca am scris corect dar= c```e. Si am putea spune ca daca s-ar face un sondaj, manelari ar predomina, deci noi ceilalti ar fi corect sa ne integram si sa ne resemnam ca suntem un popor,, de jale si fara viitor``, si asta numai din cauza noastra.