| DOar a Lui->V@lentin@<- a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.sadDeci mie imi place de un coleg de la mine din clasa cam de prin al2-lea sem din a 9a insa nu i'am aratat'o niciodata, bine unii spuneau ca el e ff indragostit de mine dar mi-am dat seama f tarziu de acest lucru...in fineoh go on
Eu acum nu stiu ce sa mai fac ma simt aiurea rau de tot pentru ca el sta cu o tipa de o saptamana.(lucru ce era secret, nu stiau decat prietenii lui apropiti)
Ieri cand am iesit cu prietenele am aflat ca sta cu fata aia si imi venea sa plang pur si simplu, dar bineinteles ca m-am abtinut [uneori pot sa tin in mine mmulte lucruri, sa nu spun nimanui, tin in mine si suportsad)
Acum ca incepe scoala sper sa nu ii vad tot timpul pupandu'se pe acolosad
Si intrebarea mea este "Ce sa fac?"Cum sa nu mai sufar dupa el? Eu nu am curajul sa ii spun ca il plac, st cam timida.si daca acum este cu fata asta poate ca se indragosteste de ea si.
Va rog, un sfat ceva, o vorba buna!sad
Msk. PUpici!big grin

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Frumos ar fi sa il lasi in pace momentan sa isi traiasca povestea de dragoste. Dupa ce se va desparti de ea, te vei putea apropia din nou de elwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Pai si eu eram in aceeasi situatie, si i-am zis pe messenger ca il plac. acum regret. mai bine incearca sa vorbesti cu el despre asta, poate tu ai mai mult noroc ca mine :-

| mary a răspuns:

Te inteleg. si eu sunt in aceeasi situatie. la tine e bine! tine minte pentru ca la mine lui ii place de cea mai buna prietena a mea. dar nu despre asta am venit aici sa vorbesc. ideea esentiala este ca el este INDRAGOSTIT de tine si poate ca sta cu fata aceea doar pentru ca tu nu i-ai raspuns sentimentelor sale. si tu nu ai zis doar ca "lui ii place de tine" ai spus ca "este indragostit". incearca sa te apropii de el incet incet. (dar doar cand este singur, fara prietena lui) vorbeste cu el pe mess sau cand sunteti in gasca. astfel te vei apropia de el si ii vei da de inteles ca il placi.slava domnului ca nu este o dragoste impartasita! ca si el te place! crede-ma daca si el te place va fi la un moment dat ceva intre voi. succes! :*

| ßέßέ a răspuns:

Sfatul meu este sa iti iei inima in dinti si sa'i spui ce simti. poate vrea sa te faca doar geloasa cu fata aia si nu e nimic serios intre ei, sau daca a vazut ca nu dai niciun semn cum ca ti'ar placea de el s-a resemnat raised eyebrows. vorbeste cu el, fata in fata sau pe mess daca nu ai curaj si intreaba'l daca tine la fata aia si chestii de astea.

:*

| elenaps a răspuns:

In primul rand, in ce clasa esti? Pentru ca ai zis ca iti place de un coleg din al doilea semestru de clasa a 9a. Sa inteleg ca esti in clasa a 9a? La ce te referi cand zici "sta cu ea"? Locuiesc impreuna sau sunt impreuna ca si cuplu? Probabil a doua varianta. Daca a fost intr-adevar indragostit de tine, inseamna ca a si suferit pentru tine, dar si-a propus sa te uite, sa fie cu alta fata pentru ca vazuse ca tu nu ii acorzi atentie. Ce pot sa-ti spun, acum ca iti place si tie de el, stii vorba aia "Mai bine mai tarziu decat niciodata", dar in cazul asta nu prea se potriveste. Dar cine stie, eu iti tin pumnii!

| catalinovicy a răspuns:

Iesi si tu cu cineva...astfel uiti de el si-ti ocupi mintea cu altceva.nu ai ce sa faci ai gresit ca nu l-ai luat cand a trebuit acum platesti.nu cred ca-si are loc suferinta in sufletul tau ...chiar nu are rost sa plangi dupa un tip care daca te-ar fi placut si ar fi avut sange ti-ar fi spus.mergi mai departe cu fruntea sus si la brat cu un alt tip.stiu ca nu e usor dar macar de imagine; sau spune-le prietenelor tale sa zvoneasca ca tu-l placi si sa fii sigura ca ajunge si la urechea lui iar daca nici atunci el nu i-a nicio masura ia pe altcineva.suuces

| DOar a Lui->V@lentin@<- explică:

Eu acum sunt clasa a10-a. A trecut ceva timp de cand se zvonea ca ma iubeste dar tot imi place de el, acum nu stiu daca si el mai simte ceva pentru minEstraight face