| Neoriginalitate a întrebat:

Nici nu stiu in care categorie sa pun intrebarea. Oricum, anul asta termin clasa a douasprezecea si dau bacalaureatul si apoi admiterea la facultate. E cineva dintre voi care are exoerienta sa imi poata spune daca in august o sa termin cu orice legat de scoala? Caci mama ar vrea sa plecam vreo 10-14 zile din tara si ma intreaba daca vin si eu. Dar nu stiu sincer daca o sa mai am treaba cu bacalaureatul sau aplicarea la facultati. Spuneti-mi va rog ce stiti ca nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Anul trecut s-au facut inscrieri la facultati intre 13-20 iulie. Examenele de admitere s-au organizat în perioada 21 — 26 iulie, iar data limită de afișare a rezultatelor a fost 29 iulie.

| Neoriginalitate explică (pentru christall):

Merci mult, chiarvoiam sa imi zica cineva care a trecut pron asta, merci mult!

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Pai..intreaba la secretariatul scolii cand se termina toate examenele de obicei. Si daca te-ai gandit la o facultate anume, suna si intreaba cand sunt admiterile la fac. Cel mai simplu

| Neoriginalitate explică (pentru christall):

Multumesc. Inca nu m-am gandit, dar e bun raspunsul. Voiam insa un raspuns estimativdaca se poate

| HTH a răspuns:

Pai intereseaza-te cand se da admiterea! Intra pe siteul facultatii si cauta. Daca nu gasesti, fiecare facultate are sectiune de contact. Suni si intrebi.

| Neoriginalitate explică (pentru HTH):

Bine, problema e ca nu m-amhotarat inca unde sa merg. Dar multumesc.