| Chronicles a întrebat:

"Niciodată nu este prea târziu."

Voi ce părere aveţi?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine mai târziu, decât niciodată!
Pa, pa.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,eu prefer sa las timpul sa decida intotdeauna, insa, atunci cand am o sarcina de indeplinit, prefer sa-mi asum obligatia si sa duc la bun sfarsit ceea ce am de facut decat sa astept ca zicala"niciodata nu este prea tarziu" sa se indeplineasca.Intr-adevar,in viata avem timp pentru toate,stii si tu vorba aceea"si maine e o zi",insa,de ce sa astepti ca visele sa se piarda, cand stii ca poti face ceva pentru a impiedica acest lucru? Si, in orice caz, zicala respectiva nu functioneaza, nu se adevereste intotdeauna.Sunt unele cazuri in care intr-adevar este prea tarziu pentru a mai face un lucru pe care l-ai fi putut face cu mult timp in urma, si l-ai fi putut face cum trebuie.In orice caz,fiecare persoana actioneaza asa cum considera de cuviintahappy, si, in ciuda faptului ca exista putin adevar in ceea ce ai spus tu, de ce sa asteptam ziua de maine cand inca mai traim ziua de azi, si putem face aproape tot ce ne propunem in ziua respectiva?happyPa-pa!

| raluca0306 a răspuns:

De multe ori ma gandeam la asta.dar eu cred ca, cateodata e cam tarziu in unele situatii.

| Latinmoon a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adevarat il realizezi indiferent cat e de tarziu sau devreme!

| Fridăm a răspuns:

Nu tot timpul. Uneori este prea târziu.

| Fridăm a răspuns (pentru Fridăm):

Şi îţi dau un exemplu: îi promiţi unei persoane că îi oferi ajutorul tău pentru a realiza ceva ce aceasta aşteaptă de mult timp.Îi promiţi, îi tot promiţi în fiecare zi, şi, printr'un nefericit accident, trece în nefiinţă. Atunci ce faci? E prea târziu pentru a'ţi mai îndeplini promisiunea.

| mickidutza a răspuns:

Exact asa este! [in unele cazuri nu laughing]

| Đεмоη a răspuns:

happy poate sa fie prea tarziu..fiecare secunda conteaza si cu fiecare secunda poate sa fie prea tarziu.