| Anesiss a întrebat:

NImeni nu ma intelege in clasa aia. Ce as putea sa fac? Nu pot sa fiu ca ei, dar nici ei ca mine.Eu mereu simt ca trebuie sa comunic cu profesorii despre problemele mele, dar colegii spun ca sunt paracioasa si nu ma simt deloc bine, adica as vrea sa ma inteleaga si ei macar putin, iar profesorii imi spun ca nu trebuie sa mai cred ca ceilalti ma privesc altfel, dar lor nici nu le pasa de mine. Ei sunt doar curiosi.Nici macar nu se pun in locul meu.
Puteti sa ma ajutati cu un sfat? chiar am nevoie!

4 răspunsuri:
| lovebitesforever a răspuns:

Eu zic sa incerci sa nu mai fi atat de increzatoare in profi. Acu' pe bune, cum ai constat si tu, profesorii au si ei problemele lor si nu stau sa se gandeasca la problemele minore ale pustoaicelor. Eu zic sa te te apropii mai mult de colegi, pe bune, e mult mai bine. incearca sa te imprietenesti cu cineva mai de incredere din clasa ta(Ca trebuie sa fie), iar incetul cu incetul, lucrurile vor merge de la sine. incearca sa razi la glumele colegilor tai, sa nu-i bagi in seama pe cei rautaciosi...Imprieteneste-te cu cine crezi ca poti, dar leaga o prietenie puternica. Pe restul tolereaza-i, iar pe nesimtiti nu-i baga in seama. Crede-ma! Nu merita!oh go on

| andreeeeea a răspuns:

Gresesti prin faptul ca vorbesti cu profesorii despre asta, in ideea ca poate incercand sa te ajuti pe tine le faci rau celorlatihappy
Incearca sa tii un timp in tine sau discuta cu altcineva care stii ca nu va zice si ai sa vezi ca situatia se va schimba cu timpul:*

| Zizzou a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu diriginta/dirigintele ta/tau si vorbeste despre problema ta. Poate fi rezolvata.Incearca sa te integrezi cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna straight face
Iti pot spune ca nu exista solutie...decat daca vei putea sa te schimbi... temperament, stil etc.
Incearca sa te integrezi in societatea clasei cat de cat...
Nu-i mai pari...sau daca nu te poti abtine,te duci la cancelarie fara sa isi dea seama ce se poate intampla in continuare,si torni tot acolo...
In fine, mai mult de atat nu cred ca depinde de mine, incearca sa discuti cu mamal sau tatal tau...
Peace!