| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Niste colegi au umblat la telefonul meu[samsung galaxy s2] cand nu eram prin preajma, telefonul se deblocheaza cu o anumita forma[trasezi forma prin niste cercuri] si ei au incercat forme pana s`a blocat. Acum cand il deschid imi spune ca am incercat prea multe modele si imi cere cont google[am incercat multe conturi si nu merg]. Cum il pot debloca? P. S.: Nu am internet pe el. Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Buna! Eu am avut Galaxy S,iar unchiul meu are Samsung Galaxy S. Daca ti-au blocat telefonul cel mai probabil iti cere contul google,iar daca nu ai net pe el nu o sa poti sa-ti pui contul. Ar trebui sa-l duci la reparat undeva, cel mai probabil ti-l va reseta. Nu stiu sigur ce va face, dar stiu ca trebuie sa-l duci la reparat. Mie asa mi s-a intamplat.

| alex942 a răspuns:

Ai putea sa incerci la un servis gsm.Vor sti sigur ce-i de facut.

| Cypry4n a răspuns:

Apasa tasta de sunet sus+meniu+power(acesta pana iti apare numele) dupa dai stergere la alea 2 si reboot
acu o sati revina ca la inceput cand l-ai luat
Ps funda

| Darius_Raul_1992 a răspuns:

Si eu am patit du te mai bine la un service ti l va reseta costa in jur de 80 de lei nu incerca tu! lasa te pe mana specialistilor.