| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Niste colegi au umblat la telefonul meu[samsung galaxy s2], telefonul se deblocheaza cu o anumita forma trasata pe ecran si ei au incercat forme pana s`a blocat. Acum cand il deschid imi spune ca am incercat prea multe modele si imi cere cont google[am incercat multe conturi si nu merg]. Cum il pot debloca? P. S.: Nu am internet pe el.

9 răspunsuri:
| elNino212 a răspuns:

Nu sunt expert mobile, dar in cazul de fata sigur te`ar poate ajuta sa il duci la un mobile service. P.S.: Samsung Galaxy S2 fara internet este egal cu 0 big grin

| YqLmX a răspuns:

Nu mai ai ce sa-i faci decat sa te duci la un magazin care repara telefoane, si ti-l vor face ei.

| Andrew_7943 a răspuns:

Apasa toate butoanele odata, si tinele apasate... o sa fie setarile din fabrica... o sa se editeze TOT si contactele si mesajele si aplicatiile, absolut tot

| danymorenno a răspuns (pentru Andrew_7943):

Tu ai apasat toate butoanele?

| Andrew_7943 a răspuns (pentru danymorenno):

Da, numai ca la mine e GalaxyS i-9000, dar poate va merge si la GalaxyS II...

| Mihaela2121 a răspuns (pentru Andrew_7943):

Imi apare scrisu ala galben si albastru de cate ori trebuie sa fac? Trebuie sa scot si cartela cu cardul de memorie?

| cretusebi15 a răspuns:

Desfa capacul in spate si langa sim in stanga o sa vezi un fel de butonas mic apasal cu ceva ascutit sau urmeaza pasii astia
1. Stinge telefonul
2. Tine apasat Butenele volum in sus si butonul de pornire
3. Acuma poti sa controlezi cu butoanele de volum sus jos si alage factory reset apasa butonul de pornire dispozitiv si gata. happy doar ai grija se sterge tot ce este in el ce este pe card si cartela nu se stergewinking mult noroc

| Groza_Lavinia_1996 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...dar ca telefonul meu este Samsung galaxy netx(mini) si nu merge cu apasatul celor trei butoane... Va rog ajutati-ma

| Groza_Lavinia_1996 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema numai ca telefonul meu este Samsung galaxy next(mini)...Va rog ajutati-ma!