| IvanAlexx1998 a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace 2, azi la scoala i l-am unui coleg sa mi-l tina pentru ca ma dusesem sa joc football.Telefonul era blocat cu un model si colegul meu nu-l stia, a tot incercat pana s-a blocat de tot.Acum imi cere e-mail si parola, am incercat contul google cu care sunt logat pe play store si zice ca nu e buna parola.Am incercat o groaza de conturi si la fel, zice ca parola sau emailul e gresit.Stie cineva o solutie pentru a debloca telefonul?¿?¿

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| TommyLynn a răspuns:

Nu resofta nimic!
1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei

| IvanAlexx1998 explică (pentru TommyLynn):

Apas home si power si cand se aprinde imi apare alea sa bag email si pass...am tinut apasat pana sa aprins de tot...cam cat ar trebui sa tin apasat

| Andrei1099 a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

Incerca HOME+POWER+ VOLUME DOWN. Daca va cere vreun cod este 00000000 ( de 8 ori)

| TommyLynn a răspuns:

Repet:
1. Il Inchizi / shut down / scoate bateria si pune-o la loc etc

| IvanAlexx1998 explică:

Am rezolvat situatia...am activat datele(internetul) si am bgat email si pass....problema era de la net happy

| IvanAlexx1998 explică:

Sa rezolva big grin...ms la toti

| iPlay a răspuns:

Poti sa-ti faci singur treaba. Tot ce trebuie sa faci e sa conectezi telefonul la calculator prin USB sa-l pui recovery mod si apoi sa Downloadezi un soft nou eu recomand ultimul aparut (Cauta un tutorial pe youtube de reinstalare a softului o sa-ti cateva ore bune dar e gratis...

| andrei00sb a răspuns:

Situatia e urmatoarea... Ti-ai uitat contul si parola! Este o rezolvare pentru a debloca telefonul dar costa este singura metoda daca nu mai sti contul de gmail te duci la un magazin de reparat telefoane si acolo iti baga softu iar pe el da ti se va sterge tot ce ai pe el... Costa in jur de 50 de lei dar e singura metoda si eu am patit la fel sad Si asta a fost singura rezolvare.
Fundita?