| Andrei63 a întrebat:

Nu am multi prieteni. nu stiu si nici nu mi place sa socializez. Sunt rupt din realitate. va rog, ma pteti ajuta in aceasta tema? site uri de citit si sfaturi utile. mc

3 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Asta poti sa inveti si singur, nu stai in fata calculatorului 25/24 si mai iesi si pe afara, fa-ti cativa prieteni cu care sa iesi in oras sau alte activitati si situatia se va schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exagerezi.
Stai pe chat-uri, si cand stai ma refer sa si vorbesti. www.xat.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți place să socializezi sau nu știi să socializezi? Pentru că e o mică (mare ) diferență.Prietenii nu vin singuri la tine,nu-ți vor bate în ușă și-ți vor spune "Hei,eu sunt prietenul tău ". Totul ține de tine. Trebuie să te cunoști pe tine și să te arăți și celorlalți așa cum ești tu. Cititul te poate ajuta să te cunoști mai bine. Îți recomand două cărți: Abilitati de comunicare -Nuță Adrian și Ce spui după bună ziua?- Eric Berne. Dacă îți plac, poți continua să citești și altele din psihologie. Dacă ești rupt din realitate, lipește-te înapoi.Trezește-te, observă lucrurile așa cum sunt și ia-le ca atare. Baftă!