| teomoto a întrebat:

Nu considerati ca este pacat sa ascundem frumusetea tinereti sub acoperirea fardurilor? De la ce etate considerati ca ar trebui sa incepeti sa va fardati?

Răspuns Câştigător
| masly a răspuns:

De la varsta in care incepi sa iesi in oras discoteci, parerea mea este ca ar fi mai bine daca fete sar machia doar in ocazi speciale, nu tot timpul. e asa de incomod machiajul mai ales vara tranpiri se intinde machiajul, oribil
Daca tot timpul esti machiata si dichisita atunci cand vrei sa mergi undeva mai special si vrei sa pari si u mai speciala ori cat tiai schimba machiajul vei fi mereu la fel. si ori cum baietilor le plac mai nou fetele naturale parerea meatongue

3 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Depinde de cum arata fata. Daca e frumoasa natural, n-o sa aiba nevoie de machiaj pana pe la 25 de ani. Daca natura nu a inzestrat-o suficient, e normal sa se machieze din adolescenta ca sa arate bine.

| larrii a răspuns:

Da, este pacat... dar in ziua de azi majoritatea fetelor de 12-16 ani se macheaza pentru a fi mai mature + ca sunt si foarte dezvoltate unele...chiar prea dezvoltate pentru varsta lor. Recunosc, si eu ma machez dar nu in exces. un pic de creion si rimel nu strica niciodatabig grin

| fanJBfan a răspuns:

La tinerete... de la 18 ani avem tot timpulbig grin