| Diia94 a întrebat:

Nu inteleg cevalaughing Deci de ce atunci cand un barbat se imbata zicem "Te-ai imbatat ca un porc" sau cand e nesimtit il facem magar, sau pe alta o facem vaca. ce vina au animalele?laughinglaughing)

Răspuns Câştigător
| MrsDraguttza a răspuns:

Da chiar asa
adica nu e bine sa le zicem oamenilor ( de ex. ) magari. Ar fi o insulta la adresa magarilor - magarii sunt animale credincioase care fac munca pe cand omul e lenes.laughing
Si de ce este omul comparat cu o maimuta
Maimuta nu ucide oamnei ( poate o data rar... dar nu intentionat -) Maimuta tine la semenii ei pe cand omul ii ucide fara mila
Nu credeti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Buna intrebarea ta, adevarul e ca animalele nu sunt chiar asa de nesimtite.

| rousz a răspuns:

Buna! Nu au nicio vina saracele animale, doar ca asta-i vorba romaneasca laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing