| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg un lucru: cand cineva merge pe skateboard cum se face ca atunci cand face o schema, placa se ridica si ea. Sunt adidasi speciali? Explicati.mi si mie va rog

Răspuns Câştigător
| Nero a răspuns:

M-am dat si eu cu skate-ul acum vreo doi ani.Nu,nu au papucii lipiti de placa si nici nu o apuca cu degetele de la picioare.Toata faza este:ridici partea din fata a placii *te lasi pe partea din spate* dupa care treci cu piciorul din fata *care se afla pe mijlocul placii* pe partea din fata care este ridicata in aer si ridici piciorul din spate.Stiu...stiu nu ai inteles nimic. Uite un tutorial cum sa faci cea mai simpla schema de skateboarding "ollie" adica sari cu el: http://www.youtube.com/watch?v=Fn6EO-WtOv4 (oricum ai nevoie de niste papuci cu talpa plata pentru o mai buna stabilitate )

| Carmen100 a răspuns (pentru Nero):

Aaaaa deci toate schemele astea se fac cu ajutorul partilor acelea ridicate, nu?

| Nero a răspuns (pentru Carmen100):

Cam asa. Ollie este schema de baza de la care pornesc doate celelalte.

5 răspunsuri:
| danyel2012 a răspuns:

Se ridica si ea pur si simplu, e o chestie de fizica aicilaughing

| Pyromancer333 a răspuns:

Cand cineva merge pe skateboard si face o schema placa se ridica si ea, deoarece apuca placa cu degetele de la picioare, iar talpa pantofilor se poate, usor, mula.

| Nero a răspuns (pentru Pyromancer333):

Wtf...asta nu are logica laughing daca nu te-ai dat nu mai da cu parerea ca ai putea gresi