| catalina_2916 a întrebat:

Nu m-am mai intalnit cu prietenul meu de vreo 2 saptamani...imi da mesaje, ma intreba c fac, dar nu spune nimic de vreo viitoare intalnire...nu inteleg nimic din comportamentul lui.inainte imi spunea mai des sa ne intalnim.si acum imi vorbeste de parca am mai fi impreuna. dar eu inteleg altceva printr-o relatie.ca cei doi sa se intalneasca des, sa vb zilnic la tel etc... voi de ce credeti ca face asa? ca eu sunt f nedumerita...cand ma intalneam cu el era f apropiat de mine, respectos, dragastos.si acum cand vb prin mesaje sau pe mess e la fel, dar nu aduce vorba de vreo intalnire, desi nu e plecat din localitate, ca sa zici ca are o scuza... ultima data cand mi-e spus sa ne intalnim a fost acum o saptamana si un pic, dar nu am putut eu. voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Din ce scrii tu inteleg ca nu prea participi la relatie...de ce nu te duci la el acasa in loc sa stai sa astepti totul de la el? O fi greu sa ii spui ca ti-e dor de el, crezi ca nu se simte oricine bine sa auda asta? A fost vreo cearta? Poate e orgoliu, poate asteapta ceva de la tine. Poate e suparat daca ai gresit cu ceva, pune-te in locul lui si poarta-te asa cum ai vrea sa fie si el cu tine.

| Parintele a răspuns:

S-a saturat de tine. In curand urmeaza sa va despartiti.

| Casiana a răspuns:

Cred ca cea mai buna varianta este comunicarea, spune-i ca tu tii mult la el, dar ca el ti se pare cam rece si indiferent cu tine in ultimul timp.>Si in functie de raspuns iti vei forma o parere...Succes!

| Encore a răspuns:

Eeeeeeeeeeee prea mult asteptati de la baietii no talking zi tu, poate si el asteaptat sa ii zici...

| asya a răspuns:

Vorbeste cu el! Intreba-l daca vrea o relatie serioasa...sau doar sa se joace? Probabil s-a suparat ca nu ai putut iesi in acea zi cu el... Spune-i ce doresti de la el...cum ai vrea sa evolueze relatia... daca nu se conformeaza... ureaza-i drum bun in viata!

| Misterious a răspuns:

Hmm...sa vedem mai intai binele. poate are treaba. poate e ocupat. poate are ceva probleme
II : Poate ca nu mai vrea sa fiti impreuna si nu stie cum sa- ti zica si din aceasta cauza prefera sa te tina mai la distanta ca intre timp sa reuseasca sa intrerupa legatura cu tine de tot.(asta in cazul cel mai rau).eu cam asa vad treaba.nu stiu exact ce se intampla intre voi 2 dar din moment ce nu vrea sa va vedeti.nu vreau sa mai bag in discutie chestia ca ar putea avea o noua prietena.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el sa-l intrebi daca are pe altcineva ...sau ce vrea de la tine atat timp cat nu vrea sa te vada happy Ai mare grija.Multa bafta.

| mada. a răspuns:

Pur si simplu intreaba'lhappy

| mary_9593 a răspuns:

Comunicarea rezolva multe. cel mai bine ar fi sa ii propui tu o intalnire si sa lamuriti tot. daca nu mai vrea o relatie cu tine sa iti spuna insa daca are el ceva probleme si nu poate ar trebui sa il intelegi. succes

| adelutzza a răspuns:

Buna ada, si mie mi s-a mai intamplat, daca el nu aduce vb de intalnire spune-i tu si vezi ce o sa-ti spuna.succes

| cristina88 a răspuns:

Am aceiasi problema ca si tine, al meu zice ca asa e facut el ca nu e pregatit pentru o relatie serioasa desi suntem impreuna de 1 an jum... dupa mine sta bine asa e neinteresat daca ne vede sau nu! chiar nu stiu si nu am sa inteleg vreodata pers de genul ca iubiti nostri!

| luli a răspuns:

Are si el pasele lui proaste. dar incearca sa vbesti cu el...fii sincera