| bhb a întrebat:

cum o conving pe mama sa ma lase in Romania? Acum patru ani mama m-a luat in Italia si mi-a spus ca ma voi intoarce in 2007. Apoi in 2011 m-am intors la mamaia. Acum mama vrea sa ma ia inapoi, la orce greseala ma sanctioneaza si ma amenita ca ma ia in Italia. Cum fac sa ma lase aici? multumesc anticipat...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti foc la pasaport rolling on the floor

| bhb explică (pentru anonim_4396):

Pai ideea este ca bunica mea a trimis pasaportul deoarece mama a pacalit-o ca ii trebuie pentru nise chestii sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru bhb):

Ai imbulinat-o! laughing
Acu' iti pune viza pe el, si iti face chemare crying
Eu zic sa fugi de-acasa, preventiv rolling on the floor

| bhb explică (pentru anonim_4396):

Of! nu stiu ce sa fac... crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru bhb):

Pune-le piciorul in prag, asta sa faci.
Zici ca faci orice sacrificiu, dar sa te lase sa iti termini studiile in Romania, ca altfel te defecteaza de mica.
Promite-le marea cu sarea, ameninta-le ca fugi de acasa, orice, ca o sa fi cuminte, chestii la corzaon, linguseli, juraminte ca faci curat si o ajuti pe bunica-ta la treaba, ca o sa inveti bine, tot ce poti! Poate le induri sa te mai lasa in tara.
PS. desi, daca ma gandesc, nici in Italia nu e prea rau. Sunt o gramada de romani pe-acolo, plus ca e mai civilizat nitel.

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i asa bine nici in Italia, eu am avut cazul invers, sunt italiano-egiptean si am plecat la 18 ani aici in Romania, mama nu era de acord, dar le am impus asta, pur si simplu am plecat, bnb probabil esti prea mica sa poti sa pleci inapoi in Romania, dar spune-i parerea ta, si incerca s-o convingi pe maica ta, plus ca acolo devine mai greu decat in Romania cu trecerea timpului

| bhb explică (pentru FaraoneSicilianu):

Faraone, eu sunt in Romania dar mama vrea a ma ia inapoi... Am incercat sa ii spun ca nu vreau in Italia dar ea a inceput sa ma certe crying sad