| Kiduuuu1445 a întrebat:

Nu mai imi suport parintii! Dau vina pe mine pentru lucruri pe care nu le-am facut. Imi zic chestii care ma fac sa plang, asa, degeabastraight face. Ca sunt golanca, idioata, proasta, ca nu o sa am nici un viitor, ca sunt limba dupa baieti, ca umblu cu toti prostii, fumez, beau, nu-mi pasa de nimic, etc. si nu e adevarat. Spun niste chestii care dor foarte tare. Mi-au spus de foarte multe ori ca am urasc crying. vorbesc de chestiile pe care le fac cu alti oameni si ma fac de ras sad imi urmaresc fiecare miscare. nu ma lasa nicaieri. Nu pot vorbi cu ei. crying. M-am saturat. Nu ma lasa sa am prieteni ( amici ). crying. Ce pot sa fac? Nu mai suport! crying. si nu e de curand, ci de aproape 6 ani problemastraight facecrying

5 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Spune-le ca nu e vina ta ca ei au facut un asa copil.

N-ai ce sa faci decat sa discuti cu ei.
Daca sunt comunistiti spune-le ce s-a intamplat si cu Ceausescu, poate bagi frica in ei.

| roxi_8679 a răspuns:

Ceea ce trebuie sa faci este asta: intr-o seara cind tatal tau este in treburile lui... o ei frumusel de mina pe mama ta si ii spui tot ceea ce ai pe suflet (mama cu fiica au ce vorbi asta iti garantez). spune-i ca aceste vorbe te ranesc si spune-i ca ai vrea sa stii de ce face asta. si inceaarca sa ajungi la un compromis.de exemplu promite ca vei fi cuminte dar ca si parintii ar trebui sa te respecte. uite:te inteleg.asa este adolescenta. poate acum esti asa de suparata pentru ca la acest moment te-ai certat cu ei.asculta parintii iti vor numai binele, credema.asa ca trebuie sa-i respecti si ai sa vezi ca si ei au sa te respecte! ok! iti doresc mult noroc!

| roxi_8679 a răspuns:

Vlaaddd:nu e vina parintilor, dar nici a ei.educatia vine de la parinti e drept... dar nu poti educa un copil daca acest copil nu are dorinta de a fi educat.in aceste circomstante tot ce le ramine la parinti este de a fi aspri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...foarte nasolstraight faceAr trebui sa mearga la un psihiatru sau psiholog.Sau mergi la scoala si discuta cu psihologul scolii, ca sa mai scapi de strresul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ma numesc Alina si stiu cum e cand parintii te acuza de ceva ce nu ai facut. Dar incearca si dovedeste-le ca ceea ce cred ei nu este adevarat, este imposibil sa nu ai o modalitate prin care sa le dovedesti contrariul.Iti urez succes