| Kiduuuu1445 a întrebat:

Bunaaa! Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema. E vorba de mama meastraight face. Pur si simplu nu stiu ce sa mai fac. E suparata pe mine, tipa si ma face in toate felurile DEGEABA! Imi zice ca umblu dezbracata cand ajung la scoala, ca fumez, etc.Si eu nu fac lucrurile astea.Intra peste mine cand fac baie si nu suport. Nu ma lasa niciodata sa fac curat singura si asta ma innebuneste! Imi zice ca sunt proasta si ca stie ca nu ma descurc.Imi zice ca umblu limba dupa baieti si eu nu am vrut sa am nici un prieten pana acum. M-am epilat pentru ca vroiam sa port pantaloni scurti, si mi-a zis ca pana la 20 de ani nu trebuia sa fac prostia asta. Ma injura si tipa la mine, nu ma lasa niciodata sa faca nimic, imi zice ca nu-mi citeste jurnalul ca se sperie de ce gaseste acolo si mi-l citeste de fiecare data cand il las acasa.sad. Va rog, spuneti-mi ce sa fac pentru ca sunt zile in care plang continuu si as vrea sa plec, sa patesc ceva pentur ca oricum nu i-ar pasa. de 4 ani se poarta asa cu mine. crying

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Spune-i ca daca continua asa te sinucizi.straight facePoate se sperie si se comporta mai frumos cu tine.big grin

| ndddiana a răspuns:

Cati ani ai?
Vorbeste cu ea...
Tatal tau?
Dar cel mai bine ar fi sa vb cu ea s o intrebi dc se comporta asa cu tine.Nu fi pesimista, cum s nu ii pese. e mama ta.
Nu face asa ceva, nu maikta ti-a dat viata ci Dumnezeu, este un cadou, pretuieste-o si nu o distruge asa, aiurea.
Ai grija de viitorul tau!
Fa-i pe plac, daca nu intelege cu vb-a buna, nu o mai baga in seama, cand se crizeaza la tine nu zice nimic, ascult-o si nu ii comenta. daca iti zice asta atunci asta fa.
Urata treaba. pare rau pentru tine.
In orice caz, Ai grija de tine si nu te descuraja.
Ar fi o oportunitate sa vb si cu psihologul scolii, sau un psiholog.
Mult noroc, si nu uita ca cineva acolo sus te iubestehappy

| AprilSundayMorning a răspuns:

Cred ca mama ta nu a avut o copilarie frumoasa deloc si daca e nu a avut tu de ce ai avea cred ca cam asa gandeste ea
SUCCES!

| kos_8115 a răspuns:

Buna...incearca sa`nu`i raspunzi urat.las`o sa te jigneasca uh vb cat mai frumos cu ea sh incearca sa-i arati unde greseste...isi va da singura seamasad

| doctoru a răspuns:

Nu pleca. o sa fie o greseala. cu sg tine la tine dar asa o arata ea. daca vrei iti pot da niste carti din care sa citeasca sa invete putina diplomatie.si tu ai putea sa citeste cate ceva... daca vrei iti dau titluri sau online. ast rasp.

| Kiduuuu1445 explică:

Nu vorbesc urat cu ea. eu vorbesc calm si ea tipa mai tarestraight face