| Kiduuuu1445 a întrebat:

Parintii nu ar trebui sa-mi fie alaturi? Sa ma sustina? Sa se poarte frumos cu mine? Sa ma ajute? De ce parintii mei ma cearta mereu, ma bat si ma injura? De ce ma fac in toate felurile? Am 15 ani, invat bine, chiar foarte bine la scoala. Afara, cand ma mai lasa, am voie 2-3 ore maxim. Bani nu primesc. Ma cearta mereu, imi zic ca sunt o c***a si ca umblu limba dupa baieti, cu toate ca eu am avut n propuneri sa fiu cu baieti si nu am acceptat. Nu am avut nici un prieten macar, si ei ma fac c***a. straight face. Nu mai suport. Ma acuza ca fumez, ca sunt golanca, ma injura, dau in mine, fac crize degeaba. Imi spun betiva, cu toate ca eu n-am pus gura pe alcool straight face. Se iau de toti prietenii mei straight face. Se poarta frumos cu mine doar cand au nevoie e ceva. De exemplu, rad, nu stiu ce, si dupa, aaa stii, am uitat ca trebuie' sa faci nu stiu ce. Se cearta mereu si cu mine, si intre ei.straight face. Eu ma bag sa-i despart, si dupa ma cearta pe mine. Tipa atat de tare incat ii aud veicinii. Nu stiu ce am facut sa merit asemena tratament. Sunt convinsa ca nu ma intelegeti si ca spuneti ca e adolescenta si parintii mei sunt ingrijorati pentru mine, dar nu e asa oh go on. Am ajuns sa plang noptile. Si nu-mi spuneti sa merg la psiholog sau la o ruda ca nu merge. Eu nu mai suport! crying. De ce se poarta asa? Nu e pentru ca au probleme intre ei, pentru ca nu au. Dar se iau la cearta asa, pentru ca Ea sta in fata televizorului, sau ca El sta in pat. Si cu mine nu mai zic, nu va dati seama in ce fel ma fac si cum se poarta cu mine.straight face. crying. Ce ar trebui sa fac? straight face.

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog.

| BRoxana a răspuns:

Cum sa te faca parintii curva?:o:o:o GOD:o, sincer habar n-am ce sa faci, nu stiu, pobabil te-ar ajuta sa ai un frate sau pnm, baga-ma in lista please, poate te pot ajuta cu ceva ciufix25 :idu

| ikram a răspuns:

Din cate spui tu, nu se vorbeste asa cu propriul copil chiar daca ar fi adevarat. Imi pare foarte rau pentru tine ca la 15 ani trebuie sa treci prin asa ceva in loc sa-ti vezi de scoala si sa fii cat de cat apreciata pentru ceea ce faci.
Nu am cum sa iti spun ca stiu prin ce treci, dar pot sa incerc sa ma gandesc cum e sa traiesti in acest fel.

Inteleg ca este foarte greu pentru tine.
Tot ce pot sa-ti spun este sa incerci sa mai suporti, sa iti termini scoala, sa inveti cat poti tu de bine, si sa incerci sa faci ceva in viata, daca vei putea chiar sa termini o facultate.
Incearca sa inveti, si sa reusesti sa ajungi sa-ti castigi tu proprii tai bani, si sa nu mai depinzi de ei.
Poti sa incerci sa mai discuti cu ei (dar cred ca ai incercat asta deja), prea multe n-ai ce sa faci e decat sa rabzi, sa inveti, ca sa poti sa pleci mai repede de la ei si sa-ti construiesti propria ta viata. Incearca sa le faci pe plac ca sa nu ai aiba de ce sa se ia de tine (sau macar mai putin).
Iti urez mult succes in toate si sper ca se va rezolva, ai sa vezi ca pana la urma parintii tai vor regreta foarte mult ca s-au comportat asa cu tine. (nu stiu daca asta te incalzeste cu ceva)

| Allegria a răspuns:

Apuca-te de un sport si pleaca din oras
pe bunethinking
chiar nu stiu...esti intr-o situatie super naspa
degeaba incerci sa vorbesti cu parintii tai pentru ca ei nu vor intelege thinking
#sammiblahblahblahblahblah, ai dreptate!
chiar ar trebui sa anunti pe cineva "in domeniu" ca sa-ti rezolvi problema!
chiar daca sunt parintii tai si e firesc sa tii la ei, gandeste-te, e viata ta in joc!
bafta...si te rog sa imi dai un msj si sa-mi zici cum mai decurg lucrurile.
pa:*

| a răspuns:

Nu stiu, dar saraca de tine.
Cred, sincer ca ar trbuii sa mergi la protectia copilului.

| Simyx a răspuns:

Eu am doar 11 ani deci nu pot sa-ti spun ca te inteleg in totalitate.

Dar...cred ca nici daca ai icerca sa discuti cu ei nu s-ar rezolva, si nu am de gand sa-ti zic ca esti adolescenta si parintii sunt ingrijorati.pentru ca nu esti ingrijorat cand iti faci copilul c***a.

Stiu cum e cand plangi noptile din cauza certurilor, dar nu stiu cum e sa-ti spuna c***a.

Parintii mei nu sun asa, dar nici cei mai buni, cel putin mama mea nu poate fii linistita pana nu face o criza, nu poate fi calma...Nu inteleg chiar tot din ce fac parintii tai, s cred ca u i-ai iertat, eu sunt obraznica si indrazneata, daca as avea parintii tai, m-ascerta cu i, cand m-ar jigni, pur si simplu le-as lua vorba din gura?, Unde sunt aprecierile?, Invat.Ma port frumos cu voi, dar voi in schimb ma jigniti si bateti.Nu am mai vazut asemenea parinti, credeam ca sunteti cei mai buni, eu va Iubesc, dar voi?[asta este genul de discutie pe care as purta-o eu] imi pare rau pentru tine, vorbim pe mess simi spui ce s-a intamplat, ok?happy te pop:*, imi pare rausad

| AprilSundayMorning a răspuns:

Poate poti vorbi cu o ruda apropriata care ar pute sti cum sa rezolve problema.
Dar totusi crezi ca unt parinti tai adevarati nimeni nu ar vorbi asa cu propria fiica.
Mai e o solutie :FUGI DE ACASA!happy
(glumeam)
Totusi intreseazate pe internet care e numarul de la protectia copilului si data viitoare ia masuri.
Si uneori mai aparate adica daca vor sa te loveasca ferestete din moment ce s-a mai intamplat ar trebui sa te astepti la asta.
Ii mai poti evita daca ii eviti nu au cum sa te certe.
SUCCES, mult noroc!

| mary_5801 a răspuns:

Eu sper ca toate astea sa nu fie niste exagerari de adolescenta neinteleasa. Daca este adevarat ceea ce spui, inseamna ca trebuie sa suni la protectia copilului.Asta daca esti decisa sa nu mai rabzi.

| andrutza_3684 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu mama ta cand sunteti decat voi doua poate va intelege si sa o intrebi de ce a ajuns la concluzia asta poate vei reusi sa ai o discutie normala si nu va tipa la tine poate o sa o faci sa intelega ca nu e asa ce grede ea despre tine daca nu poti vorbi cu mama ta incerca cu taicatu. pup sper sa ai succes lasa-mi id-ul tau si mai vorbim sa ma ti la curent daca a reusit discutia sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu stiustraight facedar au un comportament total deplasat! Ar trebui sa discuti cu ei, dar se pare ca nu ai cu cine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu stiustraight facedar au un comportament total deplasat! Ar trebui sa discuti cu ei, dar se pare ca nu ai cu cine...Fii tare!