| EnvyU a întrebat:

Nu mai pot cu mama asta, e atat de capoasa si nu vrea sa inteleaga nimic din ce zic eu. Eu sunt o fire mai delasatoare, si mai deschisa la minte, ma bate mereu la cap sa imi calce tricourile ca asa arati si tu normal si nu zice lumea ca sunt necalcate hainele. Deci o iau razna, eu ii zic ca nu am cum sa tin hainele calcate, le foiesc de colo colo, cand ma duc la munca si ma schimb imi bag tricoul in dulap si se sifoneaza, nu are rost sa calci hainele pentru juma de ora cat le port, ea nu vrea sa inteleaga asta si zice ca sunt eu nebun, i-am spus ca nu vrea sa imi respecte alegerea si tot nu vrea sa inteleaga. Ce sa fac? Si eu sunt destul de orgolios si vreau ca alegerile sa imi fie respectate, in special in privinta lucrurilor mele.
Sa o las in pace si sa ii dau toate hainele sa le calce linistita si sa tac din gura cand are de comentat ceva? Daca imi spun parerea, care evident difera de a ei, se enerveaza, si cand ii zic ca ea vrea prea mult control si nu vrea sa imi inteleaga alegerea, zice ca sunt eu prea absurd si anormal.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ti se pare anormal in a calca niste tricouri? Chiar daca iesi pe afara 10 minute un tricou trebuie sa arate bine pe tine. Nu-ti convine raspunsul meu dar are dreptate.Bine ca ti le calca ea si nu te pune pe tine sa o faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mergi cu hainele botite nu inseamna ca este deschis la cap si cineva iti ingradeste libertatea... doar lenes si dai asptectul de neingrijit. atat tot

| EnvyU explică (pentru suntserios):

Asta vreau sa arat, dar ea nu vrea sa imi respecte alegerea.

| suntserios a răspuns (pentru EnvyU):

Vrei sa arati ca esti lenes si neingrijit?

| Staind a răspuns:

Las-o sa le calce.
Dar tine-le pe tine cand o face.