| Lilia2621 a întrebat:

Nu mai suport,,, m-am saturat de toate, nu mai vreau sa mai traiesc, am 15 ani. Imi pare ca sunt cea mai urita fiinta de pe pamint.

1. Sunt prea josuta 156 cm

2. Am prea multe kg in plus 52 kg

3. Si am nasul prea mare.

M-am saturat, de ce ma dat dumnezeu asa, de ce nu am si eu parte de putina frumusete ca toate fetele,,, imi pare ca nici un baiat nu se uita la mine, credeam ca baiatul pe care il iubesc ma place si aveam sperante ca ne vor intilni (aceasta este o poveste aparte) dar toate sperantele sau spulberat,,, nu mai vreau sa traiesc,,, sa stiu ca nimeni nu se uita la mine. Vreau si eu sa fiu o fata admirata, ca baietii sa se uite la mine... Am inceput sa fac sport pentru a slabi de vreo 2 luni, se vede rezultatul insa tot ramin cu nasul mare,,, poate spuneti ca sunt un kopil prost, insa ma simt ingrozitor cind sunt cu vreo prietena undeva la disco sau in alta parte, si intodeauna baietii o iau doar pe ea in seama, si asta nu s-a intimplat doar o singura data, nu mai suport, m-am saturat de asa veata,,, mai cu seama cind se iau toti de nasul meu...si aia din poza nu sunt eu

4 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa.si eu am fost complexata de felul cum arat, dar mi-am dat seama ca exista cineva care te iubeste asa cum esti.nu conteaza atat de mult aspectul fizic, ci caracterul.ai o gramada de talente, ai un fel aparte de a te imprietenii cu ceilalti si nu esti urata.fiecare persoana in felul ei e frumoasa.nu trebuie sa-ti pese de ce zic ceilalti. ei fac lucrul asta pentru ca se plictisesc si vor sa tachineze pe cineva, incepi sa razi si vei vedea ca isi schimba comportamenul. daca vrei sa mai discutam despre asta da-mi msj pe privat

| Insanity a răspuns:

Cred ca esti prea ocupata sa te critici pe tine, in loc sa te uiti si sa observi lucrurile adevarate care te inconjoarastraight face. Crezi ca asta e un motiv sa nu mai traiesti? Alti oameni, batuti de soarta chiar, ar da orice sa traiasca.De ce te simti ca cea mai urata fiinta de pe Pamant? Ti-a zis cineva asta cumva? Nu, asa ca nu esti cea mai urata fiinta, defectele ii fac pe oameni sa fie unici, originali.Nu esti prea scunda, asa esti tu, te-ai gandit vreodata ca nu ti-ar sta bine mai inalta?smug. Si crezi ca ai multe kilograme la inaltimea ta? E ok daca vrei sa mai slabesti, dar sa nu ajungi o anorexica.Si lasa nasul, poate ca te deranjeaza asta, dar daca inveti sa uiti, vei avea mai multa incredere ca nu se va mai lua cineva de tine din cauza luihappyIti pare ca nici un baiat nu se uita la tine? Bine zis "imi pare", fiindca, asta e parerea ta din cauza ca esti complexata din anumite motive. E doar in imaginatia taoh go on.Si cu baietii astia...crede-ma, o sa apara cineva chiar cand te astepti mai putinhappy Daca tot te-ai pus pe slabit, nu renunta, indeplineste-ti scopul, ingrijeste-te, fii tu insuti, fa-te placuta de oameni, iar totul va decurge de la sine cu bine. Take care happy

| Giulia_7179 a răspuns:

Uite intra si citeste cu calm www.trucurilemele.blogspot.com si o sa-ti capeti incredere in tine ii vorba si de relatii cum sa fii respectata dar se pune si asa pentru tine. Sper sa-ti placa si sa nu mai fi trista ca nu trebuie >:D

| robinho33 a răspuns:

Buna alina daca vrei lasa'mi id tau de mess si vb si eu nu cred ca esti asa de urata in cat sa spui ca numai vrei sa traiesti sunt oameni care nu au main sau picioare si ei cred ca sunt mult mai chinuiti ca noi si uite ca isi traiesc viata numai fi suparata uite id meu dani_marian33 daca vrei sa vb:X