| EvellineDub a întrebat:

Nu mai vreau sa traiesc.straight facePur si simplu mi-a ajuns cu toate. Trebuie sa stau intr-un oras mic pana ma mut, unde nu ai cu cine iesii, ce sa faci, fara prieteni de incredere. Nu stau cu mama mea, tatal meu a murit.Trebuie sa ma descurc mai mult singura.Sunt tipi multi care ma plac, dar mie imi place doar unulstraight face, si cu el inca nu sunt...desi tinem unul la altulstraight face nu e din orasul meu.
Si in al doilea rand mi-am pierdut si cea mai buna prietena si am ramas fara planuri de revelion si craciun.
Ce sa mai fac?straight face

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

O prietenie care s-a sfârşit n-a existat de fapt.
Dacă chiar eraţi cele mai bune prietene nu făceaţi aşa ceva în postul Crăciunului. Şi cum ai rămas fără planuri de revelion, crăciun? Poţi merge la biserică, asculta şi cânta colinde.
Ştiu cum e să nu ai tată, eu am chiar 2, dar am crescut de la 6 luni până la 7 ani fără tată. Încercă să stai cu persoana iubită.

| Love4ever.EU a răspuns:

Sa incerci sa vezi lucurile alt fel! E adevarat ca in starea asta,totul din jurul tau este trist! Trebuie sa fi puternica si asa vei reusi! O sa fie bine, ai sa vezi, sti ca mereu exista speranta deoarece speranta moare ultima...Ai o viata si trebuie traita,bucurate,incearca sa fi mai alt fel, chiar daca acum este asa, peste ceva timp nu va mai fi si tot ce simti acum va ramane o amintire trista din trecutul tau! Sa sti ca viitorul e in fata trebuie doar sa te gandesti ca va fi bine...si ai sa vezi ca va fi! Dumnezeu e sus si te ajuta! Toate lucurile astea te fac poate mai matura dar imi pare rau pentru tine, ar fi fost bine sa o ai pe mama ta macar alaturi in viata de zi cu zi, dar sa stii ca si tatal tau te ajuta!