| Eu4EverX a întrebat:

Nu mi sa ma intamplat asta niciodata...deci.am un prieten care de cateva luni se tot da la mine, eu l-am respins deoarece nu am putut tine la el mai mult decat la un prieten si nu eram prgatita pentru o relatie.De un timp am inceput sa il plac putin, dar totusi simt ceva.Azi am aflat ca prietena mea tine la el de mai mult timp, deci il place. El stia asta de mai mult timp si tot nu a incetat sa se dea la mine.Nu o place pe prietena mea.Si de asemeanea o alta prietena care a fost in trecut cu el inca mai tine la el.Nu stiu ce sa fac nu pot sa ii spun sa inceteze. il plac, dar nu vreau nici sa le ranesc pe prietenele mele:-

Răspuns Câştigător
| ByLoREDaN a răspuns:

Lumea zice ca: Prietenia e mai importanta ca toate! Bla Bla BLa... dar eu baiat care a invatat de mic sa incalce regulile vietii ma intreb: Prietenele tale ar face acelasi lucru daca ar fi in situatia ta? NU! Daca iti place cat de cat de baiatul acela si crezi ca o sa mearga bine si o sa stie sa te faca fericita lasa toate chestile cu suparatu ca daca sunt prietene adevararte si te vor vedea fericita cu le si pe el cu tine o sa inteleaga si o sa se bucure... Daca nu eu nu le-as chema prietene adevarate. Persoanele care se plac reciproc nu trebuie sa aiba obstacole! Parerea mea!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce Don Juanthinking
Eu zic sa nu bagi in relatia asta pentru ca ranesti nu una ci doua persoane care se intampla sa iti fie si prietenewinking
Gaseste-ti un alt baiat care sa nu fie un fost al prietenelor tale sau mai grav sa il placa una dintre elebig grin

| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa fii sincera si sa ii spui prietenei tale ce simti. Asa daca iti e prietena te va intelege si isi va da seama ca relatia ta poate insemna ceva si te va lasa sa fii fericita. Ori va incerca poate si va si reusi sa fie cu el si tu vei fi mai fericita ca ti-ai ajutat o prietena buna cu siguranta. Oricum trebuie sa ii spui prietenei tale tot. Altfel se ajunge la cearta, poate rupeti si prietenia.

| hamsterx a răspuns:

Prietenia este mult mai importanta decat orice relatie cu un baiat.
baietii vin si pleaca, insa prietenii adevarati sunt pe viata.
eu zic sa stai bine sa te gandesti ce merita cu adevarat sa faci.eu te sfatuiesc sa nu le ranesti pe prietenele tale pentru ca risti mai departe ca nc relatia cu baiatul respectiv sa nu mearga iar tu sa ramai fara nimeni si sa regreti.
te pup:*

| Anonimusss a răspuns:

Eu am trecut prin asta si crede-ma nu e usor sa vezi cum prietena ta cea mai buna este cu baiatul pe care il placi. Ea a fost cu el, s-au despartit la un moment dat.Eu tineam la ea foarte mult asa ca am facut tot ce am putut sa o iert.Si acum totul a revenit la normal.Deci sfatul meu este sa tii la prietenie mai mult decat la o relatie, cum a spus si hamsterx baietii vin si pleaca. Tu stii mai bine ce ai de facutwinking

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Daca l-ai respins, dc il vrei acum? Poate ca nu iti place de el, ci doar ai impresia din cauza ca tot incearca sa te cucereasca.Si daca stii ca celor 2 prietene de ale tale le place de el nu ar fi prea frumos din partea ta sa il sufli. Ele au avut incredere in tine si ti-au spus ca simt ceva pentru el.Si cine stie daca vei fi cu el, poate relatia voastra nu va dura si il vei pierde pe el, dar si pe cele 2 prietene...si cred ca pierderea lor te va afecta.Mai bine castigi doua prietene, decat un baiat cu care nu se stie.

| Puky a răspuns:

Eu zic ca prietenii este mai importanta.Baieti in schimb iti zic ca te plac si dupa aia te parasesc eu zic sa il lasi in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste si consuma-ti dragostea fara sa te uiti in jur.Inseamna ca nu-l iubesti.

| amy21 a răspuns:

Intreba-le pe ele daca se supara... daca da incearca sa-l respingi cu orice pret