| kuviCk a întrebat:

Nu pot sa downloadez nimic de pe net pentru ca nu imi apare ce downloadez. Nici un film,nici un joc,nici o imagine. Ideea e urmatoarea: apare ca downloadeaza, face download,astept,apare dreapta-jos chestia aia cu,,download complete" si cu,, click here to open containing folder" dar nu apare nicaieri. Salvez pe ecran aceeasi poza cu acelasi nume (da, merge sa fac asta pentru ca nu apare) de 10 ori si nu apare nimic pe ecran. ( poza are 50 KB iar eu am net de 10 MB deci nu e de la net) Ce sa fac?

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cred ca folosesti Mozilla si nu stii unde sa te uiti! Vezi ca iti apare tot ce descarci in Unelte(tools) -> Descarcari (downloads) si se salveaza din default in partitia C/Downloads.In fereastra care se deschide ai si un buton de Clear Downloads.
In rest nu ai nici o problema big grin
Ciao!

| kuviCk explică (pentru neluL):

Stiu ce spui, dar cand deschide ce am downloadat din lista aia, NU se deschide. Am golito si am descarcat din nou. Nimic

| neluL a răspuns (pentru kuviCk):

Lista apare doar daca dai click pe Tools ->Downloads sau daca dai click pe sageata verde din bara in partea dreapta si apoi -> Show All Downloads! Important este daca se salveaza ceea ce descarci!

| kuviCk explică (pentru neluL):

Nu se salveaza omule, dar apare unde zici tu ca fiind downloadat. Ce sa fac?

| neluL a răspuns (pentru kuviCk):

Intra la Unelte ->Optiuni->in fereastra care se deschide in tabul General ->selecteaza unde sa se salveze downloadurile. Da click pe Browse si alege o locatie care vrei tu, de exemplu Downloads sau Desktop sau un folder care vrei tu.
Uite un print: http://i.imgur.com/I1rd8wo.jpg

| kuviCk explică (pentru neluL):

Of,of,of. Era selectat,, Always ask me" dar am schimbat si am pus sa se descarce pe ecran. Tot nu merge. Altceva? Multumesc

| kuviCk explică (pentru neluL):

Era pe,, always ask me" dar am schimbat si am pus sa se descarce pe ecran. Tot nu merge. Altceva?:d Multumesc

| neluL a răspuns (pentru kuviCk):

Cat spatiu ai liber in partitia C, partitia cu windowsul?
Incearca sa descarci ceva cu Internet Explorer! Vezi daca asa gasesti downloadurile facute.
Mai ai si alt browser instalat in pc?
Ai mai multe conturi de utilizator pe acest pc?

| kuviCk explică (pentru neluL):

19 GB liber in C
A mers sa descarc cu internet Explorer
Le gasesc/apar
Nu mai am alt browser, doar Firefox si internet explorer de cand am instalat windows.
Am 2 conturi, dar a mers!
Multumesc!

| neluL a răspuns (pentru kuviCk):

Daca vrei sa rezolvi si cu Mozilla Firefox vezi mai jos ->
DEZINSTALARE COMPLETA MOZILLA FIREFOX
1.Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
2.Da un restart si Curata registry cu CCleaner. http://www.piriform.com/CCLEANER
3.Sterge si profilul care il ai in Mozilla din -> C:\Documents and Settings\User\Application Data
Si din -> C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Application Data
Nota -User reprezinta numele pc-ului.
4.Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner. http://www.piriform.com/CCLEANER
5.Reinstaleaza pe curat MOZILLA FIREFOX in limba romana de aici - http://www.mozilla.org/ro/firefox/new/
Si inca ceva! Vezi ca s-ar putea ca folderele sa fie pe Hidden (ascunse). Pentru a gasi fisierele si folderele ascunse in Windows intra in -> My Computer -> Organize -> Folder and search options -> View -> Show hidden files and folders, folders and drives.Acum faci ceea ce am zis mai sus.