| BitzaTha a întrebat:

Nu pot sa inteleg este o fata la mine in clasa si toti o "iubesc" sa zic asa este sefa clasei dar eu am note mai bune ca ea si ii sunt egala dar ma face sa ma simt inferioara sad

Răspuns Câştigător
| Aramyx a răspuns:

Unii oameni, sa spunem ca se impune. Adica probabil ca esti o fire mai timida sau nu asa de galagioasa sau mai stiu eu ce... am si eu o colega in clasa tot asa, dar nu invata deloc si toti o "iubesc".

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ai note mai bune, ce? Crezi ca intereseaza pe cineva? Crezi ca esti "iubit" in functie de note? Esti apreciat sincer in functie de calitatile tale, de inteligenta, bunatate, incredere, respect si esti apreciata superficial in functie de bani, popularitate, pile etc. Daca nu ai ceva din ce am enumerat mai sus te pisi pe ele de note ca note bunicele si eu am, dar degeaba daca n-am restul.

| Veromi321 a răspuns:

Ii e frica sa nu-i iei tu locul de aceea.

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns:

Nu stiu poate e carismatica...Nu trebuie sa te simti inferioara, invata in continuare tot la fel sau chiar mai bine, socializeaza si totul va fi bine.
Nu trebuie neaparat sa te iubeasca toata lumea, pentru ca aceasta iubire este superficiala.Nu trebuie sa te faci adorata de toata lumea,e de ajuns sa existe cateva persoane in viata ta care sa te iubeasca sincer(familia,o prietena sau doua, un baiat-si e de ajuns).E drept ca e profitabil sa fii populara, dar, daca nu esti nu trebuie sa incerci sa fii ceea ce nu esti.
Si daca tu consideri ca fata respectiva nu merita atata atentie din partea celorlalti, fii sigura ca mai devreme sau mai tarziu isi va da arama pe fata si ceilalti isi vor da seama pe cine trebuie sa aprecieze si pe cine nu.Stii,e o vorba "traieste in asa fel incat sa nu ti se simta prezenta, dar daca dispari sa ti se simta lipsa".
Noapte buna, te pup dulce, si nu te mai gandi la asta, viata iti rezerva multe momente frumoase.

| Blondaaaaaaaa a răspuns:

Fa te remarcata in clasa prin ceva ce ea nu poate.Gen imbracate mai altfel, fa ti un stil al tau, dar vezi sa nu exagerezi.Incearca sa fii mai draguta cu colegii tai, dar vezi sa nu devi prea pisaloaga. Sper sa te ajute sfatu meu, si eu am trecut prin asta si nu am stiu cum sa reactionez, uneori doar timpul poate rezolva astfel de probleme, se vor maturiza si vor realiza care sunt prioritatile lor si persoanele langa care se simt bine. Oseara faina :*