| an0nim_8483 a întrebat:

Nu stiti o metoda pentru albirea dintilor da fara domnu dentist pentru ca am fost si la el si mi-a zis ca dup 18 ani o sa poata sa mi slefuiasca pana atunci sa gasesc alte metode? nu aveti vreo idee?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum a zis Mormăilă dar poţi adăuga şi sare.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu. O sa incerc si eu ca acum 5 minute am aflat si eu de la un dentist de pe TPU. Pup.

Răspuns utilizator avertizat
| zamy a răspuns:

Pastele de dinti, bicarbonatul, lamaia sau alte leacuri babesti de albire a dintilor nu vor face altceva decat sa indeparteze petele de suprafata.

Totusi, pentru o albire evidenta si de durata, va trebui sa mergi la stomatolog si sa optezi pentru un tratament profesional pe baza de peroxid de hidrogen (care iti va indeparta si petele de sub smalt), sau sa alegi un tratament de albire a dintilor pentru acasa (vei obtine aceleasi rezultate, doar ca la un pret mul mai rezonabil).

Un exemplu bun ar fi: http://www.albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-advanced-vivid.html

Succes!

| an0nim_8483 explică:

Pai am plomb...si daca am plombe sa nu fac asta?sad