| angelinthedark a întrebat:

Nu stiu acum parca imi pare rau ca am facut dragoste cu prietenul meu, adica eu am 17 ani iar el 22, a fost frumos nu zic ca nu, el m-a asteptat pana am fost pregatita, s-a purtat frumos cu mine si inainte de a o face si in timpul cat am facut si acum se comporta super cu mine, totusi am facut-o doar de 2 ori.Am o relatie serioasa cu el, ne intelegem bine, intr-un fel ma gandesc ca am facut-o din iubire, dar trebuia sa mai asteptsad, ca era mai interesant cand el tot umbla dupa mine sa ma convinga, eu nu cedam si era parca mai palpitant si nu stiu...de cand am facut-o nu spun ca el s-a schimbat in rau, ba pot sa spun ca se comporta mai frumos, doar ca ma simt eu aiurea...tot plang de vineri de cand am facut-o, nu st ce e cu mine, vr un sfat, o parere.Cred ca m-am grabit si nu cred ca a fost el baiatul potrivit, eu am vrut sa o fac dupa casatorie, dar am vrut sa fac si e greseala mea, nu vr sa dau vina pe el ca a cam insistat ca asa sunt baietii si oricare vr, in plus nu m-a obligat a fost de buna voie, totusi ma simt aiurea, el sustine c ama iubeste si nu ma va lasa, dar daca ne vom desp atunci imi va fi rusine sa il vad, nu st ma simt naspa tare.Nu mai pot sa dau timpu inapoi dar eu st ca dupa un timp baietii se plictisesc de fata dupa ce o face cu ea, oare asa o fi, oare am de ce sa ma tem si sa imi para rau? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| error_6123 a răspuns:

Poate ca este constiinta, o sa par putin invechit, dar ai gresit in fata Lui Dumnezeu, este constiinta noastra, in rest nu stiu ce sa iti zic, faptul e facut

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa ai astfel de probleme. Esti prea mica pentru activitate sexuala, corpul si mintea ta nu sunt pregatite si ele reactioneaza ca la o agresiune. Numai cand ma gandesc la riscul de cancer de col pe care il ai incepandu-ti viata sexuala asa de devreme si imi dau seama ca nu ti-e deloc moale. Mai ales ca asta e un lucru cu care vei trai toata viata, ca o sabie a lui Damocles deasupra capului, ca niciodata nu vei sta complet linistita din cauza acestei probleme. Dupa cum vezi, ai suferit si o trauma psihica (normala la varsta ta), trauma psihica care si-ar putea pune amprenta asupra intregii tale vieti sexuale (in sensul negativ). Poate ar fi bine sa te sfatuiesti cu ginecologul si apoi cu un psiholog specialist in psihologia adolescentelor cu probleme de aceasta natura. Parintii de asemenea te-ar putea ajuta sa depasesti cat de cat acest moment dificil. E normal ce simti, nu te rusina, anormal este sa faci sex inainte sa ajungi la varsta la care corpul si mintea pot face fata.

| Frogie a răspuns:

Ca orice fata e normal sa te temi, dar nu toti baietii sunt la fel. Si daca tu zici ca se comporta frumos cu tine chiar si acum dupa ce ati facut`o, nu are de ce sa-ti para rau. Oricum nu ai cum sa dai timpul inapoi, asa ca nu te mai gandi la asta ca iti faci rau singura degeaba. Traieste clipa, bucurati`va de iubirea dintre voi si lasa timpul sa decida viitorul. Bafta! Te pup! happy

Răspuns utilizator avertizat