| AlinaMmm a întrebat:

Nu stiu ce naiba am de ceva timp.dar de cand m-am intalnit acum ceva timp cu un baiat (cu care am fost impreuna doar pentru cateva zile,si apoi m-a suparat cu o chestie si l-am ignorat multa vreme si bine,imi placea de altcineva atunci).ei bine,saptamana trecuta am dat de el si de atunci ma gandesc incontinuu la el, la cat is de proasta ca am pierdut un asemenea baiat.off, si nu stiu ce e cu mine.dar lucrurile cu el au ramas neclarificate..si mereu ma intreb ce-ar fi fost daca nu as fi fost asa suparacioasa si as fi vorbit cu el ca sa-mi expilce de fapt ce a fost (mda, eu sunt prea suparacioasa si nici atat n-am vrut) off..si acu regret atat de mult cele intamplate...dar a trecut aproape un an de cand a fost ce a fost(ma rog, in timpu asta s-au intamplat mai multe.)..si as vrea macar ca amic sal mai am..off..stiu ca-s proasta, si ca e prea tarziu..insa de cand l-am vazut am o stare, off ca-mi vine sa plang incontinuu ..si pur si simplu ma simt fara rost.

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Paai avand in vedere ca il placi trebuie sa incerci si nu numai!
sa nu traieste mereu cu acest regret si sa iti pui intrebarea ce ar fi fost daca
pur si simplu intra in vorba cu el cu o intrebare simpla ce faci ..vezi cum decurge discutia si incearca sa o muti dupa cum vrei

saaau poti sa il rogi sa te ajute cu ceva, se va simti bine ca apelezi la el si va va apropia..lasa regretele pentru altii tu fa ceea ce vrei sa faci nu astepta momentele potrivite sau o minune.fa tu ceva!

eu m-am despartit de fosta pe care am iubit-o enrom si eram gata sa fac pe naia in 4 pentru ea pentru ca era suparacioasa!
mai lasa de la tine!

| AlinaMmm explică (pentru justadream94):

Da ai mare dreptate, si regretul deja ma chinuie de 10 luni...deci nu mai pot continua asa...insa problema e ca eu atunci de la faza aia n-am mai dat nici un semn de viata(si oricum imi placea de altcineva)..si uite acu ma trezesc ca imi pare rau de tot ce-a fost cu el..si ca il plac..insa problema e ca el in timpu asta a avut relatii si cu alte fete mult mai frumoase si sociabile decat mine (eu sunt o fire mai timida) si chestia asta ma descurajeaza. sad si mereu imi spun ca oricum ce ar vedea el la una ca mine? sad

| justadream94 a răspuns (pentru AlinaMmm):

Poate timiditate? sinceritatea? acum 1 an ce a vazut?
niciodata nu te gandi la asta gandeste-te daa el te merita, ce ai putea vedea tu la el.

| justadream94 a răspuns (pentru AlinaMmm):

Lasa-mi un mesaj pe privat.

| justadream94 a răspuns (pentru AlinaMmm):

Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.

nu iti pot raspunde pe privat si sunt prea multe de spus + ca nu intru asa des pe TPU

lasa-mi pe privat un mesaj cu fb-ul tau.

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Vorbeşte cu el, spune-i că regreţi că v-ati despărţit. Sinceritatea e cea mai bună alegere happy

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine,vorbesti cu el din nou, il rogi sa-ti dea o sansa sa-i explici ce simti si iti ceri scuze ca tu nu ai procedat corect cu el. Spune-i tot ce simti si fi deschisa cu el, roaga-l chiar sa-ti mai dea o sansa ca poate va merge mai bine de data asta.
Noroc!
O zi faina, pa, pa! ♥

| AlinaMmm explică (pentru ριтιкaa1998):

Iti multumesc atat de mult...dar totusi, a trecut aproape un an de cand am fost cu el..pt cateva zile..si in timpul asta a avut relatii mai lungi cu niste fete aboslut superbe si sociabile..mai ales ca eu sunt o fire mai timida..si chestia asta ma descurajeaza...insa sa zicem ca i-as da cerere pe fb, si mi-ar da acc.ei bine ce i-as spune? Adica eu de la o faza care a facut-o pur si simplu l-am ignorat si nu l-am mai cautat niciodata..si-mi dau seama ca probabil ii sunt antipatica. sad

| ριтιкaa1998 a răspuns (pentru AlinaMmm):

Da-i cerere pe facebook, si baga-l in seama, spune-i ce simti, fi sociabila cu el. Indiferent ca a avut relatii cu alte fete! happy

| AlinaMmm explică (pentru ριтιкaa1998):

Multumesc mult de sfat, si asa voi face big grin