| Com3 a întrebat:

Weekend-ul acesta, am fost la cabana cu niste prieteni...
A venit si o fata pe care nu o cunosteam, si incet am inceput sa vorbesc cu ea, o observam cum se uita la mine cand nu eram atent.
Aseara am intrat pe ea, pe facebook, si am vorbit cu ea vreo 3 ore, mi-a facut poze cand nu ma uitam, si aseara mi le-a aratat.
Totusi nu inteleg de ce nu-mi scrie si ea? Asteapta sa fac eu mereu primul pas, sau nu e interesata?
Nici nu stiu ce sa ii zic cand ii scriu...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ca fata te place, dar este mai timida.

| Zazy a răspuns:

Fetele mereu asteapta ca voi sa faceti primul pas. Daca nici tu, si nici ea, nu faceti primul pas, atunci totul se duce de rapa, crede-ma.
Fi deschis cu ea, te place! Probabil este si timida, si nu stie ce sa scrie, poate ii e frica sa nu zica ceva gresit, sau ma rog. Intelegi tu. Ajut-o, fa-o sa aiba incredere in tine, ca eu cred ca exista ceva intre voi... avand in vedere ca iti facea poze pe ascuns!

| xusernamex a răspuns:

Este foarte importanta comunicarea. Daca nu ai curajul sa o intrebi ce simte sau sa ii spui tu ce simti nu veti ajunge nicaieri. De foarte multe ori se poate intampla ca actiunile unei persoane sa te induca in eroare si sa te faca sa intelegi ceva gresit, din acest motiv consider ca este foarte important sa vorbesti deschis cu ea, ca pana la urma sa vezi daca simte ceva pentru tine.
Sunt multe lucruri despre care ati putea vorbi, dar asta trebuie sa vina de la sine, sa fie acea chimie, zic eu. Conversatiile seci si plictisitoare nu incanta pe nimeni. Poate ar ajuta sa incerci sa afli mai multe lucruri despre ea, sa incerci sa o cunosti mai bine.
Succes!