| PopStarInMyMind a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...Nu le am deloc cu matematica, fizica, chimia etc. si stiu foarte bine ca filologia mi s-ar potrivi cel mai bine.Dar ma gandesc ca dupa ce termin liceul sa dau la ASE la marketing sau altceva.Si daca termin filologia, unde nu o sa fac pic de mate nu prea cred ca o sa intru la ASE.Si ma gandesc ca daca ma duc la mate-info o sa-mi blestem zilele si o sa mai raman si corigenta la mate.Credeti ca o sa conteze profilul de la liceu la facultate? La ce profil sa merg pana la urma?

1 răspuns:
| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Eu am detestat matematica ca si cand ar fi drk in talpe iar cu fizica si chimia am reusit sa ma inteleg pana la media 7 dar atat! De asemenea adoram romana, istoria, engleza, etc. Am ales sa merg la filologie. Nu stiu cum o sa fie insa macar sunt impacata cu gandul ca am mers pe,, drumul,, ales si mai ales placut de mine. Decat sa arunc cu banii pe fereastra pe ore de mate, si sa nu pricep nimic ca in acesti 4 ani care au trecut, mai bine ma duc sa invat ceva care sa-mi placa. Iar facultatea ei bine nu stiu cum e cu ASE insa si facultatea de litere este foarte prestigioasa si deloc de luat in deradere. Sper ca vei merege pe calea filologiei sincer!winking nu merita sa te chinui cu matematica, fizica si asa mai departe cand nu-ti plac materiile astea! Bafta! :*