| ella1234 a întrebat:

Nu stiu ce sa faca ca nu imi merge facebook-ul cand intru pe google chrome
Imi apare certificat nevalabil si nu stiu ce sa fac
Poate sa ma ajute cineva va rog?
- am data si ora corecte
- stiu ca as putea sa folosesc alte motoare de cautare, dar am ceva probleme cu Opera si celelalte mi se par incete
Chiar nu ma pricep foarte tare la calculatoare si am nevoie de ajutor.
Sa-imi explice cineva.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Sunt direct. Foarte direct asa ca daca e ceva aici care sa te jigneasca, nu o lua ca pe ceva personal.
Internet explore e un prostie.
Este un motor de cautare bun de nimic. Gresesc, e bun ca sa descarci alt motor de cautare.
Internet explorer este plin de lucruri inutile care iti fac internetul sa mearga greu, viteza de descarcare incetineste si stiu ce spun cand zic toate astea.
Oricine vine si-mi spune ca nu am dreptate n-are idee de partea software a unui calculator si nu merita sa-mi bat capul cu el.
Crezi ca s-ar fi inventat Chrome si Mozilla daca internet explorer ar fi fost atat de bun?
Raspunsul e evident.
Da, probabil problema este de la browser, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l schimbi.
Incearca sa-l stergi.
Stergel, si instaleaza-l din nou.
Daca nu merge, intrii tu frumos pe net, si cauti Ccleaner.
In descarci, il instalezi, inchizi si mozilla sichrome, sau pe care-l folosesti tu, si folosesti programul.
Il deschizi, dar "Run Ccleaner" sau ce scrie pe acolo, si asta ar trebui sa-ti stearga toata informatia acumulata de cand stai tu pe pc si pana acum.
Cand ma refer la informatie ma refer la ce ai facut pe net, un fel de history, si putina curatare si in pc.
Cand am zis "tot" ma refeream doar la istoric, la parole, etc.
Mai pe scurt. Dupa ce folosesti programul, toate modificarile facute la motoarele de cautare se reseteaza, in afara de site-urile salvate de tine.
Asta inseamna ca ai un motor de cautare nou nout.
Daca nici asa nu merge, imi spui.

| JohnnyWylde a răspuns:

Eu am fost impotriva Google Chrome de la inceput. Nu stiu de ce nu folositi Internet Explorer ca mai ales 9 e foarte tare. Alt browser pe care l-am folosit a fost Opera si mi s-a parut destul de bunicel. Cat despre problema ta eu sunt 90% sigur ce e din cauza browser-ului.