| Bogdanstan17 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Acum ceva vreme am observat ca ma inchid in mine nu am incredere in mine. De fapt mereu am fost asa. Nu stiu ce sa mai fac. Mie jena sa vorbesc cu parinti despre asta. Daca nu ma vor intelege. Nu as vrea sa ma duca la psiholog chiar daca stiu ca m-ar ajuta

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e nici o rusine ca te simti asa. Nu esti singurul. Incearca si socializeaza mai mult, vorbeste cu parinti si vezi care cred ei ca e solutia. Urmareste lucrurile in mod pozitiv si nu uita ca o inima vesela insenineaza fata.

| Nemessys a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc. ti s-a intampla ceva in trecut de te-a ranit foarte tare, nu? Nu prea are cum sa faci asta deodata si fara motiv.

Si nu prea sunt de acord cu ultima parte.
1. Sunt parintii tai, chiar daca nu sunt ei cei mai buni sfatuitori dar tot poate sa-ti zica doua vorbe ca sa-ti ridice moralul macar.
2. Dai dovada de incapatanare. E ca si cum tu nu ai mai mancat nimic de 4 zile, ai farfuria de mancare in fata dar totusi nu vrei sa mananci. Ceva de genu' asta esti si acum. Din moment ce stii cum poti rezolva problema, de ce nu vrei sa o faci? Chiar iti place sa ramai cu ea nerezolvata? Ok, atunci ramai asa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu as vrea sa ma duca la psiholog chiar daca stiu ca m-ar ajuta" Daca stii ca o sa fie bine acolo, de ce nu ai merge? Vrei sa ajungi cu funia de gat in cativa ani? O viata ai, daca si pe asta nu o traiesti...