| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.am multe compexe.ba ca port ochelari ba ca sunt mai slaba nu mai stiu ce sa fac.Nu am avut nici un iubit pana acum(am 14 ani) si aproape toate prietenele au.Prieteni de-abia mai am.Nu prea mai socializez.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In legatura cu ochelarii, sa-ti spun ce au facut parintii mei atunci cand la 14 ani am aflat ca trebuie sa port ochelari. Mi-au cumparat cate o pereche in fiecare an de ziua mea, cum voiam eu, cu lentile verzi, roz, cu rame aurii, partatosi etc.Si eu am inceput sa-i port cu mare placere si schimbam ochelarii in functie de tinuta! Am primit multe complimente in legatura cu ochelarii mei si toata viata mea am considerat ochelarii o podoaba. Fara ochelari parca sunt goala.Si nu am decat -1, 5 dioptri (adica as vedea si fara ei). Nu socializezi pentru ca esti complexata.Cauta si scoate- ti in evidenta calitatile si defileaza cu ele(ochi frumosi, talie mica, par frumos...). Si faptul ca esti slaba, gandeste-te cat te invidiaza pe tine cele grase! Toata lumea are defecte, dar nu se cramponeaza de ele.Cand o sa capeti incredere in tine o sa ai si un iubit. Oricum si asa este foarte devreme pentru un iubit.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La tine e vorba de lipsa de incredere, nu de complexe!

| ♥┘ℜø©ֆ¡ ┌♥┘ a răspuns:

Sall! si eu port ochelari dar din cate am aflat(nu stiu daca am aflat bine ochelarii sunt la moda, nu-ti face probleme dragut-o cand vei gasi baiatul potrivit de va iubi asa cum esti cu sau fara ochelari

| smileyface a răspuns:

Slaba? Cu ochelari? hmm... sexy happy
Astea nu sunt lucruri pentru care ar trebui sa-ti faci complexe. Ar trebui sa te simti complexata daca nu ai invata bine la scoala, daca nu stii sa vorbesti, sa te comporti, etc. Nu ai prieten? Cel mai bine este ca prietenul tau sa fie si sotul tau. Nu te lua dupa gura lumii ca vei ajunge sa ai o multime de baieti ca prieteni, iar cand te vei casatori nu vei mai putea oferi prea multa dragoste sotului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa ca nu e sfarsitul lumii.si eu am avut un prieten pl 16 ani abia tongue in generala toti erau nijste retardati iar fetele niste fitoase care se lasau pipaite d orice baiat peste tot.Nu trebuie sa disperi daca e sa ai un prieten dragut care sa tina la tine e bine dar daca nu lasa ca mai e timp, iti spun eu care am trecut prin ceva asemanatortongue pup.ai grija d tine.( alex17)happy