| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am avut prima intalnire cu prietenul meu sambata trecuta. S-a purtat foarte frumos cu mine, m-a sarutat(primul meu sarut) si mi-a promis ca o sa vorbeasca cu fratemiu sa ma ia la discoteca sa ne vedem acolo si sa-i spuna ca e cu mine(eu am 15ani, el 25 si fratemiu 23 dar nu conteaza asta...si e prieten cu fratemiu si lucreaza amandoi la bucuresti). Seara l-am sunat sa-l intreb daca a vorbit cu fratemiu, dar mi-a raspuns chiar fratemiu(el nu stia ca vorbim si mai mult imi interzisese sa iau legatura cu el imediat ce ne-am cunoscut) si mi-a spus ca Valy(prietenul meu) si-a uitat telu la el in masina ca l-a dus el acasa(valy nu sta in oras si fratemiu il mai ia cu masina) si sa nu-l mai sun niciodata ca se supara pe mine(nu am apucat sa-l intreb daca valy vorbise ceva cu el despre noi...asa ramasese ca incearca sa-i explice el cum sta treaba si ca vrea sa fie cu mine). Luni ei au plecat la bucuresti(la munca) si eu nu stiam cum sa iau legatura cu valy sa nu afle fratemiu asa ca am rugat o prietena sa-l sune sa-i explice ei de ce nu ma mai sunat. Fata a zis ca valy ia vb frumos si ca i-a zis ca nimic nu il va face sa se razgandeasca si indiferent daca e sau nu fratemiu de acord el vrea sa fie cu mine dar sa nu-l sun pentru ca fratemiu il cam urmareste sa vada daca mai vorbim si sa astept sa-si incarce el cartela sa ma sune cand va fi singur(stiam ca nu are credit sa ma sune si inca nu a luat banii sa incarce). Au cam trecut ceva zile(azi e miercuri) si el nu m-a sunat si nu mi-a dat nici sms nici nimic.Nu stiu ce sa fac? Sa-l sun(mi-e teama sa nu afle fratemiu care sigur le va spune la ai mei si stiu sigur ca nu o sa fie de acord sa fiu cu valy)? Sa-mi pun prietena sa mai sune?(mi-e teama sa nu se supere daca il deranjeaza). Mentionez ca nu pot sa merg la prietena mea acasa sau sa ne intalnim sa-l sunam ca stam departe una de alta iar la nr privat prietenul meu nu raspunde.Sa astept sa ma sune el(nu mai suport nici asteptarea astasad)? Deci voi ce ati face? funda normal.

5 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Stii.cred ca cel mai bine ar fi sa iti cauti un baiat de varsta ta sau macar aproape de varsta ta.nu crezi ca e cam mult o fetita de 15 ani cu un baiat care parerea mea la 25 ani ar trebui sa isi gaseasca o sotie cevastraight face cunosc un caz asemanator.numai ca prietena mea avea 17 ani si baiatul 26.si nu a tinut in primul rand din cauza diferentei de varsta. apoi ca el era mai tot timpul la munca si peste un an ea trebuie sa pleca la facultate si atunci ce o sa faca... s-a certat si cu parintii si cu fratele ei din cauza aceasta si acum regreta oarecum.si'a gasit un baiat cu doar 2ani mai mare decat ea si sunt f fericiti impreunahappy sfatul meu e ca asa ar trebui sa faci si tu.pentru ca eu garantez ca asta nu o sa tine si decat sa iti pierzi timpul cu un baiat atat de mare, si sa te certi si cu familia ta din cauza asta mai bine cauti un baiat potrivit pentru tine.esti tanara.traieste-ti viata!:*

| byutxa a răspuns:

Asteaptawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani iar prietenul meu are 14 ani, il iubesc foarte mult si el ma iubeste pe mine, insa prietena mea nu il suporta, si ma pune sa aleg dintre el si ea, iar eu nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati daca aveti vreun raspuns va implor deoarece in ambele cazuri voi avea de suverit. Ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste pe cineva de varsta ta:*
E cel mai bine love struck

| 12345123451234512345 a răspuns:

Du-te undeva si su nal cand si ca nu e lamunca sa nu te urmareasca fratetu, apoi ii inbunezi pe amandoi dupa aia pe parinti, daca nu merge asteapta pana la 18 ani da tu tine legatura cu el ca si iubiti