| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am avut prima intalnire cu prietenul meu sambata trecuta. S-a purtat foarte frumos cu mine, m-a sarutat(primul meu sarut) si mi-a promis ca o sa vorbeasca cu fratemiu sa ma ia la discoteca sa ne vedem acolo si sa-i spuna ca e cu mine(eu am 15ani, el 25 si fratemiu 23 dar nu conteaza asta...si e prieten cu fratemiu si lucreaza amandoi la bucuresti). Seara l-am sunat sa-l intreb daca a vorbit cu fratemiu, dar mi-a raspuns chiar fratemiu(el nu stia ca vorbim si mai mult imi interzisese sa iau legatura cu el imediat ce ne-am cunoscut) si mi-a spus ca Valy(prietenul meu) si-a uitat telu la el in masina ca l-a dus el acasa(valy nu sta in oras si fratemiu il mai ia cu masina) si sa nu-l mai sun niciodata ca se supara pe mine(nu am apucat sa-l intreb daca valy vorbise ceva cu el despre noi...asa ramasese ca incearca sa-i explice el cum sta treaba si ca vrea sa fie cu mine). Luni ei au plecat la bucuresti(la munca) si eu nu stiam cum sa iau legatura cu valy sa nu afle fratemiu asa ca am rugat o prietena sa-l sune sa-i explice ei de ce nu ma mai sunat. Fata a zis ca valy ia vb frumos si ca i-a zis ca nimic nu il va face sa se razgandeasca si indiferent daca e sau nu fratemiu de acord el vrea sa fie cu mine dar sa nu-l sun pentru ca fratemiu il cam urmareste sa vada daca mai vorbim si sa astept sa-si incarce el cartela sa ma sune cand va fi singur(stiam ca nu are credit sa ma sune si inca nu a luat banii sa incarce). Au cam trecut ceva zile(azi e miercuri) si el nu m-a sunat si nu mi-a dat nici sms nici nimic.Nu stiu ce sa fac? Sa-l sun(mi-e teama sa nu afle fratemiu care sigur le va spune la ai mei si stiu sigur ca nu o sa fie de acord sa fiu cu valy)? Sa-mi pun prietena sa mai sune?(mi-e teama sa nu se supere daca il deranjeaza). Mentionez ca nu pot sa merg la prietena mea acasa sau sa ne intalnim sa-l sunam ca stam departe una de alta iar la nr privat prietenul meu nu raspunde.Sa astept sa ma sune el(nu mai suport nici asteptarea asta)? Deci voi ce ati face? funda

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e o relatie prea serioasa, asa ca nu te ambala. Eu cred ca pentru el e doar distractie, altfel nu te-ar fi sarutat de la prima intalnire, ci ar fi asteptat, ca orice om normal, sa va cunoasteti mai bine, sa apara simpatia, un mic grad de intimitate. Probabil nu isi imagineaza ca tu vrei o relatie serioasa, altfel ar discuta cu fratele tau serios. Ti-a transmis de altfel destul de clar prin prietena ta ca o sa aveti o aventura, indiferent de ce zice fratele tau, dar ca trebuie sa va ascundeti, fiindca fratele tau n-ar fi de acord ca tu sa fii implicata doar intr-o aventura sexuala. Asteapta sa te sune, o sa o faca. Acuma nu te poti astepta ca o aventura sa reprezinte o prioritate pentru el. Te va suna cand va avea timp si chef, mai ales ca esti atat de disponibila, incat nu conteaza prea mult cand te suna. Poate are in paralel o relatie serioasa, sau alte aventuri carora le da, pe moment mai multa importanta decat iti da tie.

| cristina_3322 a răspuns:

Mai in plus baiatul e prea mare pentru tine, tiai putea gasi un baiat mai mic. pana in 20 de ani. nu chiar 25.In al 2-lea rand, fratele tau stie ce e bine pentru tine, si plus ca este aproape de varsta lui, il si cunoaste, si nu vrea sa te **** si sa te lase. Ca sati zic pe romaneste. Indiferent daca fratele tau sar purta urat cu tine, tine la tine ca esti surioara lui mai mica, si incearca sa te protejeze de baietii care vor sa profite de fete.
Eu am 16 ani si am un frate tot de 23, si ar face la fel daca ar afla ca umblu cu un baiat atat de mare.Pt ca ei(baietii) la varsta asta isi cauta o relatie mai serioasa, si prin serioasa se intelege si relaxii sexuale. tu esti mica sa iti incepi viata sexuala, ar fi bine sa astepti mkr sa faci 18 ani, si tu ti-ai pierde o parte din adolescenta si din distractii daca ti-ai face un iubit de 25 de ani, el este mai serios, tie iti trebuie distractie la varsta asta, desi si el te poate distra la maxim ca stie cum se procedeaza la pustoaice, dar tu vei avea de suferit, pentru ca nu esti la varsta unde sa te apuci de o relatie serioasa. Sau daca nu vrea o relatie serioasa atunci vrea o aventura. si tu la anii tai ti-ai ptuea pierde mintile dupa dansul, si asa vei ajunge sa faci sex cu el, sau dragoste cum vrei sa-i spui, insa el o va lua ca o partida de sex, tu o vei lua de buna.vei regreta. Fratele tau ti-a interzis sa mai vorbesti cu el cu un anumit motiv, odata ce e coleg de servici, prieten sau il cunoaste, inseamna ca stie ce zice.MAI ALES DACA IL CUNOASTE. ORicat de mult te-ar face el (valy) sa te simti iubita si sa te simti bine, protejata, in siguranta, mai bine ati ramane la stadiul de amici, sa ii spui frumos sa isi caute o fata de varsta lui.

Multa bafta:* sper sa tii cont de ce ti-am zisbig hug
Sfatul meu este sa iti cauti un baiat cu vreo cativa ani mai mare, 19 20 de ani, care sa fi avut relatii sexuale, in asa fel inkt sa nu fie obsedat sa vrea sa fie cu tine doar ca sa te duca intr-un pat.

| Gigiku a răspuns:

Nu am citit tot, doar inceputul. Nu crezi ca sta cu tine doar pentru ca vrea "carne proaspata"?

| Anelisse a răspuns:

Eu sincer cred ca nu-i pentru tine. diferenta de ani este enorma si u nu ai cum sa faci fata la asa ceva. eu cred ca ar trebui sa uiti, sa-l asculti pe fratele tau, ca doar nu-ti vrea raul, sangele apa nu se face, si sa-ti faci un prieten de varsta ta 15-16 ani cred ca e suficient. sper ca te-am lamuritlaughing

| bOse a răspuns:

Sincer, tu nici nu ai terminat bine gimnaziul si vrei sa "discuti" cu un baiat de 25 ani? Eu nu ii inteleg cum nu ii e rusine sa faca asa ceva. Dar ca de obicei tu fata fiind, iar el un domn respectabil care aparent se comporta frumos cu tine, tu ai pus "botu".

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Buna! happy Personal situatia mi se pare un pic incurcata si totodata delicata. Poate ca ai nevoie sa i te destainui cuiva. Vorbeste cu prietenii tai despre situatia in care te afli, descarca-te in fata lor.Lasa-i sa te ajute si sa-ti dea un sfat.
Cred ca e important sa nu te stresezi, sa incerci sa discuti cu colegi, cu amici si apoi sa reactionezi calma, linistita. Iar apoi, ma gandesc ca mai bine astepti sa te sune el, cu toate ca asteptarea ti se pare probabil cumplit de grea.
Bafta!winking Sa ma tii la curent cu ce ai facut! pupici!

| Rihanna a răspuns:

Ori astepti ori il suni cu nr ascuns.si il intrebi daca poate vorbi.banuiesc ca iti cunoaste vocea.si poate e baiat istet sa se prefaca daca e cu fratele tau, sa iti dea de inteles ca nu poate vorbi. cel putin te asculta.

| SexyGirl4You a răspuns:

Bhai da mult mai scrietilaughinglaughingpai asteapta vreo 2-3 zile. tine-ma la curent:*pwpiceeei:*:*:*

| andrutza_5118 a răspuns:

Aceasta e o situatie cam grea! Stiu ce anseamna sa astepti si sa vezi ca nu mai suna! Mai asteapta vreo cateva zile si daca nu te suna anseamna ca a vrut doar sa-si bata joc de tine! An plus mie mi se pare cam mare pentru varsta ta! Ma rog...succes in continuare si sper ca te-am ajutat! Pa pa!

| Quiss a răspuns:

Nu vreau sa par rea, dar eu zic sa-ti iei gandul ca sa nu se lase cu lacrimi din partea ta mai tarziu. Esti foarte mica pentru el, la varsta ta si a lui diferenta de zece ani este enorma. Daca el ar avea 30 si tu 20 ar fi altceva, dar tu esti inca o pustoaica si sunt sigura ca el nu vrea nimic serios cu tine. Probabil asta gandeste si fratele tau si de aceea iti spune ca nu-l cauti, ca esti inca mica si pe el il baga la corupere de minori laughing. Uita-te mai bine la adolescenti si lasa barbatii pe mai tarziu, ai timp de ei.

| atomis a răspuns:

Eu in locul tau la-si asculat pe frate ca e mai mare si stie ce spune si avand in vedere diferent de ani intre tine si vali nu stiu ce sa spun tipii ca el sunt periculosi de aici poti sa tragi si concluzia singura ORICUM ASTA E SFATUL MEU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai asteapta putin...cred ca daca tine la tine va face tot posibilul sa vorbeasca cu tine si cred ca dupa doar o intalnire nu ar trebui sa insisti foarte mult...